Податкова Амністія 2021

Податкова Амністія 2021. Андрій Серветник, Deloitte

1 вересня 2021 року – стартувала податкова амністія 2021 в Україні.

Податкова амністія 2021 — це одноразова акція держави, коли певним категоріям осіб надається дозвіл звільнити від податків певні доходи, яких вони раніше не декларували і не оподатковували, протягом обмеженого проміжку часу. Кому це потрібно, куди йти, який процес – про все у нашому новому відео.

Часомітки: 00:00 Вступ 01:30 Що таке податкова амністія 2021
05:50 Що таке амністія по-українськи 09:03 Навіщо держава робить амністію 11:56 Для кого проводиться амністія 15:40 Як на практиці буде виглядати декларація 17:18 В які банки нести кеш 19:55 Наскільки людина може бути впевнена, що на неї не відкриють кримінальної справи 25:22 Що держава має зробити, щоб люди задеклерували свої доходи

 

Які плюси отримує бізнес?
Наше життя зараз швидко змінюється, і змінюються бізнеси, які раніше спокійно працювали «в чорну». 20 років тому ніхто не хотів платити податків взагалі, а зараз переважна більшість вже погоджується на «розумні» податки, відчуваючи свою відповідальність перед суспільством. У свою чергу платники мають і свої вимоги — прозорість, однакові «правила гри» та відсутність свавілля з боку фіскальних органів.

Багато хто з українських бізнесменів, припинивши «чорні» практики, хоче інвестувати за кордон — але в цивілізованих країнах банки, аудитори та консультанти, а також різноманітні регулятори просять підтвердити джерела походження коштів, заглядаючи іноді в минуле на 10−20 років. І багатьом наших співвітчизникам, чий бізнес раніше був не зовсім прозорим, зараз важливо отримати «індульгенцію» — пробачення від держави, щоб сміливо звітувати про чесно зароблені кошти.

Також певний вплив на інтереси бізнесу мають обмеження на готівкові розрахунки. Переведення готівки у банківську систему вимагатиме її «відбілювання», і в цьому амністія теж може допомогти.

Які переваги несе податкова амністія для сімейного бізнесу?
У багатьох родинах чинний «патріарх» бізнесу зацікавлений в тому, що його діти успадкують цей бізнес і будуть його вдосконалювати. І вдосконалення відбувається вже зараз: те, що було засноване у 90-тих роках минулого століття і за тодішніми бізнес-практиками, зараз вже часто-густо працює законно та прозоро. Власники відправляють своїх дітей на навчання за кордон і сподіваються, що коли представники наступного покоління стануть «до керма», вони керуватимуть бізнесом крізь призму нових стандартів та цінностей. Нинішні «капітани» сімейного бізнесу зацікавлені в тому, щоб діти й онуки перейняли їхню справу вже без «чорного кеша» та ризиків руйнування державними органами через «гріхи минулого».

Отже, амністія може бути правильним та корисним кроком на шляху до прозорості.Ще один момент — якщо бізнес не ухиляється від податків і не приховує виручку «в тіні», його справжня фінансова звітність буде більш привабливою для банків, партнерів та потенційних інвесторів, а отже збільшаться можливості для доступного фінансування.

Стаття Податки з неофіційних доходів