Викидати чи прати підгузки – що вигідніше?
// Ця стаття для людей, яких турбує власний гаманець, та ще й екологія, для батьків з новонародженою дитиною, для вагітних, для тих, хто накопичує та інвестує
У перший же день, коли ми приїхали додому з пологового і замінили підгузок малюка, я впав у ступор – що з ним робити? (не з малюком:)). І яка купа таких відходів назбирається, доки дитина виросте?!
Трохи про екологію
Викинути в смітник? – такий собі варіант. Бо я зараз живу в селі, а тут звикли спалювати сміття. При горінні підгузок виділяє надзвичайно токсичні речовини.
Відправити на переробку? – чудовий варіант. Тільки куди? В Україні ще немає підприємств, які б переробляли відходи типу підгузків. Проте, така практика є поширеною в Британії, Канаді, Німеччині, Японії, Італії та ін.
Тому, в основному, у нас в країні підгузки викидаються в смітник разом з іншими відходами, і прямують на звалище, де розкладаються сотні років, отруюючи навколишнє середовище.
Яка є альтернатива? – Багаторазові підгузки. Вони виготовляються з тканини і мають водонепроникний (але дихаючий) зовнішній шар. Їх можна прати і використовувати знову.
І про економіку
У середньому дитині треба 8 підгузків на добу – це 250 шт/місяць, або 3000 шт/рік. При середній ціні більш-менш якісних підгузків 8 грн/шт маємо 24000 грн/рік. Стільки коштів буде витрачено за рік при постійному використанні одноразових підгузків.
А яка ситуація з багаторазовими?
Їх іде трохи менше за добу, бо можна змінювати окремо вкладку, а не весь підгузок. Але треба мати комплект на 2-3 доби, щоб поки одні перуться і сушаться – використовувати інші. Того комфортно мати хоча б 16 підгузків і 24 змінні вкладки – це коштуватиме близько 7000 грн.
Додамо сюди вартість прання ≈22 грн (враховуючи електроенергію, воду та якісний миючий засіб). Але оскільки ми можемо прати підгузки разом з іншими речами, то врахуємо тільки половину затрат на прання – це ще 4000 грн/рік (якщо прати щоденно).
Разом маємо 11000 грн/рік.
Уявіть, зекономлено 13000 грн!
Ви можете адаптувати ці розрахунки під себе, взявши конкретно свої вихідні дані. Проте співвідношення витрат буде приблизно таким самим. Тобто, якщо ви менше використовуєте одноразові підгузки, то будете менше використовувати і багаторазові.
А тепер ще трохи про здоровʼя
Немало батьків намагаються обмежувати час постійного перебування дитини в звичайному підгузку, оскільки є такі неприємні наслідки як попрілості, подразнення, висипи на шкірі малюка, які виникають через те, що підгузки “не дихають”. На противагу, багаторазові “дихають” в рази краще.
Ми вже покористувались і такими, і такими підгузками, тому мʼякенькі булочки нашого малюка не дадуть збрехати, що в багаторазових шкіра відчуває себе набагато комфортніше і здоровіше.
Що зробити з грошима, які зекономили?
На даний момент 13000 грн по курсу дорівнюють приблизно $350.
Як можна ними розпорядитись?
- Купити дитячий візок
- Або ліжко-трансформер
- Зробити собі невеличку сімейну відпустку в межах України
- Або ж купити акції близько 12000 компаній світу
P.S. Якщо цікаво, як реалізувати останній пункт – планери iPlan.ua можуть вам підказати;)
Фінансовий планер,
Іван Воробей
Instagram https://www.instagram.com/ivorobei_/