Як моніторити та платити штрафи ПДР

1го червня 2020 року МВС України відзвітувало про початок роботи автоматичної системи фотовідеофіксації порушень ПДР. Вже за перші 45 днів від порушників ПДР надійшло близько 52 мільйонів гривень, які направлять на фінансування та покращення дорожньої інфраструктури та на безпеку дорожнього руху.

Перші 50 камер розташовані у Києві та області.

З картою розміщення камер можна ознайомитися у офіційному додатку МВС.

Які критерії порушення ПДР?
На офіційному сайті МВС зазначається, що оскільки у місті Києві рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год, то порушенням швидкісного режиму буде рахуватись
50+20+3 км/год =73 км/год
(де 3 км/год – це спеціально закладена похибка в роботі приладу).


Адміністративна відповідальність

Що стосується того, хто несе адміністративну відповідальність за порушення ПДР, зафіксовану автоматичною системою фотовідеофіксації, то тут вина лягає на плечі відповідальної особи, а саме:

  • фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб
  • належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.

У МВС також наголошують, якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України до адміністративної відповідальності притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Скільки становить штраф за порушення ПДР?

Відповідно КУпАП перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 грн., а у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 км/год – 510 грн. Проте питання підвищення штрафів наразі перебуває на стадії активних обговорень та може дати свої плоди у найближчому майбутньому.

Що ж робити, якщо до вас надійшов “лист щастя”?

Бажано оплатити штраф протягом 10 днів з дня набрання чинності Постанови (виписки про порушення вашим авто), це дозволить зекономити 50% його вартості.
За відмови у сплати штрафу, водій потенційно потрапляє у Єдиний реєстр боржників, що може спричинити проблеми з перетином кордону на авто або оформленням кредиту.

Перевірити наявність порушення ПДР за вашим авто можна за посиланням – https://bdr.mvs.gov.ua/, а також в електронному кабінеті водія – https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/?next=/