Новий рік в Карпатах. Новий рік у Львові. Новий рік в Україні!

Новий рік: бюджетний відпочинок із незабутніми враженнями:

Незважаючи на морози, сніги та мінливу погоду, Новий Рік та Різдво – улюблені дати в календарі українців. Так, багато з нас вже з нетерпінням чекають святкового столу,  ялинки та щирих привітань. А з ними прийдуть щасливі дні відпустки, які, безумовно, необхідно провести з користю, узяти з них стільки яскравих вражень, щоб вистачило до травневих )))

Курс долара та євро, високі ціни на туристичні послуги, бюрократія у візових центрах та консульствах роблять відпочинок за кордоном неможливим для багатьох українців. Але навіщо далеко їхати, якщо ми живемо у найбільшій країні Європи, повній власних курортів із привабливими цінами?

Блог «Сімейний бюджет» підготував для Вас добірку з кращими варіантами зимового відпочинку на 1-10 січня, в яких органічно поєднуються цікавість, зручність та розумний підхід до витрат.

по суті Європа: Новий рік у Львові

Мабуть, найбільш популярним українським туристичним центром є Львів. Це й не дивно: близькість до Європи створює справжній європейський дух та якісно новий рівень сервісу, багатство історично важливих пам’яток, десятки унікальних кафе-музеїв та справжню Різдвяну атмосферу. Всі події Львова ви можете знайти на офіційному туристичному порталі міста.

Від інших українських міст воно відрізняється ще й демократичністю цін. Наприклад, громадський транспорт тут удвічі дешевший, аніж у Києві, а середній чек у відомих ресторанах міста не перевищує 150 гривень. Поселитися можна навіть у центрі: для сімейних пар зі стриманим бюджетом підійде варіант квартири або простого готелю. Наприклад, є чудові квартири за ціною від 250 гривень на добу. Серед готелів гарні варіанти – «Mars», «Sleep», «Three Crowns» тощо. Наприклад, у «Mars» Ви знімете номер за 520 гривень на добу зі сніданком, у «Sleep» – за 527 гривень, а «Three Crowns» буде дещо дорожчим – 704 гривні за номер. Перевірити актуальні ціни.

Для туристів, які хочуть ознайомитись зі Львовом детально, швидко та недорого, радимо відвідати пішохідні екскурсії історичною частиною міста. Зазвичай вони тривають не більше 3-4 годин, коштують до 150 гривень, але вражень від них – безліч. Ви познайомитесь із площею Ринок та її навколишнім архітектурним ансамблем із різнокольорових будинків, побачите Оперний театр, Вірменську церкву, Домініканський собор, собор Святого Юра, семиповерховий Будинок Легенд із великим антуражним кафе всередині.

До речі, сучасні львівські кав’ярні, ресторани та кафе за цікавістю нічим не поступаються архітектурним пам’яткам. Наприклад, відоме на всю Україну кафе «Мазох» – справжній музей 18+. Тут є і кайдани, і відверті фотографії та скульптури, є навіть сміливі офіціанти, які за бажанням клієнта можуть і відлупцювати. Кажучи про більш стримані кафе, неможливо не згадати про «Львівську копальню кави», де Ви спробуєте унікальну «запаяну» каву, «Львівську шоколадну майстерню», де є смачні шоколадки та десерти на будь-який смак, «Криївку», де Ви поласуєте борщем, дерунами з грибною мочанкою, млинцями та сирниками. Та щоб зайти в «Криївку» треба знати пароль – «Слава Україні». Почувши його, вартові скажуть Вам: «Героям Слава!» та наллють стопку горілки. А далі на Вас чекає незабутній обід (чи вечеря) в атмосфері справжнього українського націоналізму.

За бюджетом можна вкластися у 10000 гривень за 10 днів: в середньому 4000 (в залежності від того, оберете Ви квартиру чи готель) – за помешкання, стільки ж – за харчування (якщо витрачати в ресторанах не більше 400 гривень за день), та 2000 гривень – на екскурсії, транспорт та сувеніри.

Новий рік у Карпатах

Львів – це популярне місце для тих, хто прагне відвідати Карпати. Тож якщо Ви збираєтесь на гірський відпочинок, не пропустіть місто Лева. Два дні перебування у Львові = приблизно 2000 гривень.

А далі на Вас чекають численні карпатські курорти, серед яких лідирують Яремче, Ворохта та Буковель. Найбільші ціни на житло – в Буковелі, тому радимо Вам зупинитися в м. Яремче – це за годину їзди від Буковелі. В Яремчі Ви можете зняти номер зі зручностями в приватній садибі – це буде приблизно 400-500 гривень за номер на добу.  Ресторани в Карпатах мають дуже привабливі ціни: середній чек, як і у Львові, майже ніколи не перевищує 150 гривень за людину. Гірські кафе запропонують Вам піджаристі деруни та вареники, соковите м’ясо з картоплею, грибні закуски тощо. Найкращий вибір для туристів – ресторан «Ведмежа гора» в Яремчі. Бюджет восьмиденного перебування в Яремчі становитиме 7000-8000 гривень. Десятиденного – 9000-11000 гривень. Яремче дуже красиве й ошатне, має власний зоопарк та лежить у мальовничій Карпатській долині серед лісів та гірських річок. Подивитися детальну інформацію щодо житла можна на сайтах www.my-karpati.com або karpaty.ua.

Для любителів активного спорту – лиж та сноубордів – є вже згаданий вище Буковель із чудовим спуском, новими підйомниками, орендою спорядження та смачними ресторанами. Абонементи на підйомники, щоправда, коштують дорого: на тиждень – приблизно 5 000 гривень, а прокат лиж та сноубордів – від 70 гривень на день. Це зробить бюджет поїздки більшим за 20000 гривень. Тож якщо Ви стримані у фінансах, рекомендуємо покататися на більш дешевих курортах: Славське, Драгобрат, Пилипець. Ціни на підйомники тут вдвічі-втричі дешевші, аніж у Буковелі, а якість залишається на високому рівні. Так ви витратите на відпочинок 15000-16000 гривень (якщо брати абонементи на підйомники до 3000 гривень). Всі ціни на підйомники в Карпатах можна знайти на Snowboard.com. Якщо Ви бажаєте побачити Буковель без катання, можна з’їздити на звичайну екскурсію з разовим підйомником (до 100 гривень).

Для тих, хто прагне до тихого й спокійного відпочинку без зайвого екстриму, Карпатські курорти пропонують різноманітні екскурсії. На Ворохті Ви побачите стару лижню базу, з якої відкривається чудова панорама на Карпати. У Рахові, що в Закарпатській області, Ви знайдете географічний центр Європи та чудові недорогі ресторани з традиційною стравою – баношем. Подейкують, що ця каша з маслом та сиром позитивно впливає на чоловіче здоров’я. А коштує – не більше 40 гривень. Чудовим враженням буде й екскурсія на Синевир – кришталево чисте гірське озеро. Недоторкана природа, свіже гірське повітря та ароматний ліс навколо – чим не чудова атмосфера для зустрічі Різдва? А вид на Петрос та Говерлу з оглядового майданчику в Буковелі – явище казкове. Вартість кожної екскурсії – не більше 100 гривень. Додайте 3-4 екскурсії до свого бюджету та сувеніри звідти – та насолодіться чудовою Карпатською відпусткою за 8000-12000 гривень (в залежності від кількості днів).

Новий рік у Києві та Київській області

Ще варіант подивитись на столицю нашої Батьківщини – Київ. Навіть якщо Ви кияни, ця інформація буде актуальною та цікавою для Вас. Зверніть увагу на місцеві пам’ятки культури та архітектури: які ж вони гарні засніжені! Зробіть декілька фото – нехай залишиться пам’ять про свята в найбільшому місті України. Андріївська церква, Золоті Ворота, Софійський собор, Києво-Печерська Лавра, Кирилівська церква, панорама на Дніпро та багато інших цікавих місць варті того, щоб виділити на прогулянку Києвом цілий день. Десятки цікавих пішоходних екскурсій є на сайті “Интересный Киев”

Також вартий уваги варіант подорожі Київською областю. Найближча та найвідоміша в наш час цікавинка – Межигір’я. Хоч це місце й обростає плітками й недобрими легендами, Межигір’я – природний заповідник унікальної краси, де варто побувати кожному українцеві. До речі, цей комплекс наразі є дуже популярним для весільних фотосесій. Тому не гайте можливості на власні очі побачити вишуканий архітектурно-ландшафтний ансамбль: широкий вид на Дніпро, доглянуті ліси та галявини, розкішні фонтани та мости, зоопарк із колекцією страусів. Дуже нагадує паризький Версаль та віденський Бельведер. Ціни на вхід постійно змінюються, але все ж залишаються доступними – приблизно 50 гривень на людину. Екскурсія власне маєтком та музеєм автомобілів буде дорожча – від 200 гривень, але це не обов’язково.

Гарно відпочити, погуляти та смачно поїсти запрошують туристів і бази відпочинку під Києвом. Це такі готельно-ресторанні комплекси, як «Веселий заєць», «Night-City», «Асторія». Вартість одного номеру на добу – від 480 гривень. Наприклад, у «Веселому зайці» (с. Пірнове) при бронюванні більше семи діб з 3 грудня 2015 до 17 січня 2016 діє знижка. Так ви відпочинете за 480 гривень на добу зі сніданком! Менше, ніж на 7 днів, – 550 на добу, що теж недорого. А у «Night-City» (смт. Макарів) за 500 гривень Ви отримаєте люкс! Бази відпочинку пропонують комплексне харчування, дискотеки, шоу-програми, SPA-процедури та багато іншого. І все це – в мальовничих куточках прекрасної Київщини. Більше – на сайтах ua.dorogovkaz.com   та inforest.com.ua. Ціна з харчуванням (100-150 гривень за прийом) становитиме 10000-12000 з двох чоловік на 10 днів.

Новий рік у Полтаві

Полтава – колиска української історії. Поселитися тут можна зовсім недорого: за 300-450 гривень на добу цілком реально знайти пристойну квартиру або готель: гарні квартири – від 300 гривень, апартаменти «Welcome to Poltava» – 401 гривня за номер, готель «Статус» – 426 гривень. Харчування в Полтаві також недороге: 100 гривень – середній чек на людину в місцевих кафе.

Гуляти Полтавою можна цілими днями: Кругла площа, Успенський собор, Поле Полтавської битви, музей Котляревського, пам’ятник Галушці, Хрестовоздвиженський монастир тощо. Урізноманітнити відпочинок у Полтаві можна, відвідавши Диканьку. Це відоме за Гоголем місце наповнене культурою та традиціями українського народу: Кочубеєвські дуби, Тріумфальна арка, хутір біля Диканьки, де Ви можете побачити театралізовані вистави, церкви – Ніколаєвська та Троєцька. Відпочинок на Полтавщині стане добрим екскурсом у «концентроване» українське життя, якого так не вистачає мешканцям мегаполісів. Це Вам коштуватиме 4000 за помешкання та 5000-6000 за харчування. Загалом – від 10 000 гривень. Скоротіть витрати, готуючи страви самостійно (якщо живете в квартирі). За нашим досвідом, це дасть економію до 3000 гривень.

Новий рік в Одесі

А для любителів морського відпочинку найкращим варіантом стане Одеса – перлина біля моря. Незважаючи на холод та неможливість поплавати, в Одесі є що подивитись. І почати варто з Оперного театру – найкрасивішого театру в Україні. Скромний ззовні, він виблискує розкішним інтер’єром всередині, а професійні опера та балет – феєричне видовище. Крім того, навіть взимку чудово милуватися Чорним морем, наприклад, на пляжах Ланжерон та Аркадія. Чудовий святковий настрій гарантуватиме Вам харизматична Дерибасівська, а смачно поїсти Ви зможете в безлічі Одеських ресторанів, таких як «Франзоль», «Причал 1» та інші. Середній чек у них – близько 200 гривень, та як можна не поласувати справжніми чорноморськими морепродуктами? Житло в Одесі також за приємними цінами: 300-400 гривень – і нас Вас чекає широкий асортимент готелів та апартаментів. Це й багато квартир, а також готельний комплекс «Одеса» – 351 гривня, готель «Галіан» – 351 гривня, готель «Меншиков» – 401 гривня, «Оазис» – 401 гривня тощо. Подивитися кращі пропозиції на різні дати можна на сайті hotelscan.com. Вартість подорожі в Одесу становитиме приблизно 10000 гривень, із входом у театр, екскурсіями та сувенірами – 11000.

Поради від «Сімейного бюджету»: щоб не виникло неприємностей, радимо звертати увагу на такі моменти, як гаряча вода й опалення. Дзвоніть безпосередньо в готелі, щоб дізнатися повну інформацію про послуги та зручності. Також дізнавайтеся актуальну ціну: вони змінюються щодня в залежності від курсу та зайнятості готелю! Також сайти Booking.com та Hotelscan.com часто пропонують знижки до 50%.

Серед транспорту найбезпечнішим буде залізний: він майже не боїться заморозків та стійкий до ожеледиці. Крім того, в поїзді завжди тепліше, аніж в автобусі. Проте не розраховуйте на совість інших: запасіться теплими речами, термосом та ліками від застуди – і зробіть свій відпочинок максимально комфортним. Квитки на транспорт коштуватимуть в залежності від напрямку й завантаженості, та приблизно – 250 гривень в один бік. Тож не забудьте додати 1000 гривень до загального бюджету поїздки! Квитки без зайвих комісій варто придбати якомога раніше на сайті Укрзалізниці.

Отже, ми з’ясували, що відпочити парі у святкові дні можна за 9000 – 12000 гривень (10 днів проживання, харчування, проїзд). Та не бійтеся експериментувати, розфарбовуйте свій відпочинок захопливими екскурсіями, радуйте себе смачною їжею та щиро насолоджуйтесь святами!

“Евгения Прорвина” спеціально для сайту Сімейний Бюджет

P.S

Це лише показова добірка найвідоміших туристичних місць. Якщо ви вважаєте, що ваше місто чи область має бути в цьому списку – пришліть один абзац тексту чому його варто додати, вказавши ціни на проживання та харчування! Ми обовязково додамо Новий рік в…