Уоррен Баффет – цитати, поради та документальний фільм

Уоррен Баффет має величезний авторитет в інвестиційному світі. Давайте поглянемо на його поради та історію життя, адже оракул з Омахи Уоррен Баффет – це колодязь фінансової мудрості!

Найвідоміше парі у фінансовому світі або як Уоррен Баффет виграв 1 млн. дол у хедж фондів. 

Із закінченням 2017 року Уоррен Баффет оформив свою перемогу над хедж-фондами у парі, яке уклав 10 років тому. Голова Berkshire Hathaway у 2007 році поставив $ 1 млн., що зростання індексу S&P 500 перевищить вибір активів хедж-фондів протягом 10 років.

Станом на п’ятницю S&P 500 показав річний прибуток 7,1% за часовий період парі. Кошти хедж-фондів, вибрані “Протеже Партнерз”, менеджерами, з якими він уклав парі, отримали 2,1%, повідомляє The Wall Street Journal.

Кожна сторона спочатку поставила 320 тисяч доларів США на державну облігації з нульовим купоном, що, за їх оцінками, до 2018 року коштуватиме 1 мільйон доларів. Але її було конвертовано в акції класу B Berkshire Hathaway, адже вартість облігації виросла швидше, ніж очікувалося. 11.200 акцій, які вони придбали в 2012 році, вже коштують 2,2 мільйони доларів.

Баффет давно вказував на проблему з обіцянками хеджевих фондів перевершити ринок і їх високі комісійні збори, які відбирають частину прибутку клієнтів.
Він довів свою правоту на обох фронтах.

Активно керовані фонди спостерігали відплив коштів, а пасивні фонди отримали більше після фінансової кризи. Тим часом, велика кількість ETFs зробила інвестування дешевшим і простішим для інвесторів і дозволяє покупки практично будь-якої групи акцій.

“Я думаю, що подвоєння ставки з Уорреном Баффетом на наступні 10 років буде мати більше шансів перемогти”, заявив Тід Сейдес, засновник Protégé Partners. “S&P 500 виглядає переоціненим і має великі шанси розчаровувати пасивних інвесторів”.

Уоррен Баффет віддасть призові гроші некомерційній організації Girls Inc. of Omaha, Nebraska.

Документальний фільм HBO як легендарний інвестор розпочав свою роботу як амбітний, одержимий цифрами хлопчик з Небраски і став одне з найбагатших і найвідоміших людей у світі.

HBO documentary (російський переклад)

Уоррен Баффет – 10 порад легендарного інвестора

1. Реінвестуй доходи.
Коли ти заробляєш перші великі гроші, у тебе з’являється спокуса їх витратити. Не роби цього. Краще вклади їх в справу, яке здається тобі прибутковим. Я зрозумів це рано, ще навчаючись в старших класах. Ми з приятелем купили старий автомат для гри в пінбол та встановили його в перукарні. Виручені гроші ми не витратили, як вчинили б на нашому місці звичайні підлітки, а стали купувати інші автомати. До 26 років у мене було вже $ 174 000, що на сучасні гроші складає $ 1,4 мільйона.

2. Будь готовий відрізнятися.
Не приймай рішень, покладаючись на те, що інші говорять. Коли я почав керувати грошима, зібравши з декількох інвесторів $ 100 000, мене називали диваком і передрікали провал. Але 14 років по тому я закрив партнерство, і воно коштувало понад $ 100 мільйонів.

Для мене ринок – це всього лише те, що роблять всі інші. Щоб бути вище за ринок, необхідно вимірювати себе за своєю внутрішньою шкалою, судячи себе за своїми власними стандартами, а не громадськими.

3. Не “смокчи великий палець”.
Заздалегідь збирай всю інформацію, швидко приймай рішення і дотримуйся його. Непотрібне сидіння і обдумування я називаю “смоктанням великого пальця”. Коли мені пропонують увійти в справу або інвестувати гроші, я питаю, скільки це буде коштувати, що я з цього буду мати, – і практично відразу говорю своє рішення.

4. Домовляйся про все на березі.
Всі спірні питання, особливо грошові, треба вирішити до старту. Я отримав цей гіркий урок ще до бізнесу з ігровими автоматами. Дідусь найняв мене і мого товариша навести порядок в своєму магазині. Ми протягом 5 годин тягали важкі ящики, а коли закінчили, дід дав нам 90 центів на двох. Я був вражений такою несправедливістю.

5. У бізнесі немає дрібниць.
Я щиро захоплювався своїм приятелем, який додумався пофарбувати тільки ту стіну офісу, яка виходила на дорогу, і таким чином зекономив на фарбі. Вчися економити на дрібницях, це набагато збільшить твої доходи.

6. Живи по статкам.
Не лізь у борги. Життя в кредит ще нікого не зробила мільйонером. Я жодного разу за все своє життя не позичав гроші, а намагався завжди спочатку заробити, а потім обійтися тим, що є.

Моя порада боржнику – торгуйся з кредиторами, щоб заплатити, скільки можеш. А коли закриєш борги, працюй над тим, щоб зібрати хоча б невелику суму, яку можна пустити в справу.

7. Будь наполегливий.
Завзятістю і наполегливістю з меншим капіталом можна досягти більшого, ніж багатший суперник. У 1983 році я купив компанію лише тому, що мені сподобалося, як веде справу її засновниця, іммігрантка з Росії. З господині маленького магазинчика вона перетворилася в справжню легенду галузі, відкривши мережу меблевих магазинів по всій Америці.

8. Вчасно виходь з гри.
Будучи підлітком, я потрапив на скачки, поставив один раз і програв. Щоб відшкодувати втрату, я поставив знову вже більше і знову програв. Це був мій тижневий заробіток. Але я знайшов в собі сили піти і більше ніколи не повторював цієї помилки.

9. Оцінюй ризики.
У 1995 році, роботодавець мого сина був звинувачений ФБР у маніпуляції з цінами. Я порадив сину уявити собі найгірший і найкращий сценарії компанії. Він швидко зрозумів, що ризики набагато переважають будь-які потенційні вигоди і пішов на наступний день. Став собі питання “І що потім?” – це допоможе уявити всі можливі наслідки і зробити правильний вибір.

10. Зрозумій сенс успіху.
Незважаючи на свій стан, я ніколи не вимірюю успіх в доларах. Доживши до солідного віку, я зрозумів – успіх в житті вимірюється не грошима, а кількістю людей, яких ти любиш, і які люблять тебе.

p.s

Що Уоррен Баффет думає про Біткойн.