Біткойн це хороша інвестиція? думка Уорена Бафета та Джона Богла

Біткойн це вкрай ризикована інвестиція, тому вам варто послухати розумних людей і все ретально зважити перш ніж інвестувати в криптовалюти значимий для вашої родини капітал!

Обидва шановані в світі інвестори попереджають, що фундаментальна цінність біткойна як інвестиційного класу активів дуже відсутня.

Джон Богл вказує на те, що в облігацій є купон, в акцій прибутки та дивіденди, а у криптовалют є надія учасників ринку що прийдуть нові учасники і куплять по вищій ціні.

Уорен Баффет також відомий тим, що говорив про технологічну бульбашку у 2000 році, ось переклад його листа до акціонерів

«Лінія, що відрізняє інвестиції та спекуляції, яка ніколи не є яскравою і ясною, стає розмитішою ще більше, коли учасники ринку насолоджуються нещодавніми тріумфами. Ніщо так не заспокоює раціональність, як великі дози зайвих грошей …

Але шпилька чекає кожну бульбашку і нова хвиля інвесторів вивчить дуже старі уроки: по-перше на Уолл-стріт контроль якості не цінується, — продадуть інвесторам все, що вони куплять. По-друге, спекуляція є найбільш небезпечною, коли вона виглядає найпростішою». — Уоррен Баффет, з листа акціонерам Berkshire Hathaway у 2000 році.

Більше про думку Уорена Баффета та Джона Богла (англійською)

Довідка: 

Біткойн це криптовалюта або цифрова валюта (BTC). Вона віртуальна. У біткойн немає централізованого банку. Він (вона) не підкріплений золотом, як офіційна валюта. Емісією (випуском нових грошей) займаються мільйони комп’ютерів по всьому світу, на яких є базова програма-клієнт з відкритим вихідним кодом.

Біткйон це ще нофіційний засіб платежу в світовій економіці. У багатьох країнах статус досі не визначено або він змінюється. В окремих країнах операції з біткоїнами офіційно дозволені. Зазвичай вони розглядаються як товар або інвестиційний актив і для оподаткування підпорядковані відповідному законодавству. Іноді біткоїни визнають розрахунковою грошовою одиницею, в інших країнах, наприклад, в Японії, Біткойн це законний платіжний засіб. В інших країнах (наприклад, у Китаї) операції з біткоїнами заборонені для банків, але дозволені для фізичних осіб.

Також вам може бути цікавим відео щодо інвестування в криптовалюти