Томас Петерфі про можливе подальше падіння S&P 500

Томас Петерфі дав на днях відео інтервью Yahoo Finance Live, я його переклав для вас українською.

ШЕНА СМІТ: Томасе, рада тебе бачити. Тож я думаю, що ми всі намагаємося зрозуміти річст ринку, які ми бачимо сьогодні, і порівнювати їх із втратами, які ми фактично бачили з початку року. S&P все ще мінус 21% з початку року.

Як ви оцінюєте наш сьогоднішній стан?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Дуже важко зрозуміти ці денні успіхи, тому що я думаю, що тут занадто сильний оптимізм, тому що Федеральна резервна система… Федеральна резервна система повинна стримувати інфляцію. І вони дуже далекі від цього.

Тож їм ще попереду довгий шлях, і ці вищі процентні ставки, безумовно, вплинуть на прибутки в першому, другому та третьому кварталах наступного року. І оцінки повинні бути відповідно знижені. І якщо ви додасте коєфіцієнт 15 до цих скоригованих прибутків, я насправді не бачу, що ринок перевищує 3000 за S&P.

ДАВІД БРІГГС: Томас, як ти думаєш, скільки ще мають падати ринки?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Я думаю, що це наблизиться до 3000. Це на 10-20% нижче.

ШЕНА СМІТ: Томасе, що ви думаєте про кроки, які ФРС зробила досі, тому що є багато дискусій про те, наскільки далеко ФРС зайшла, чи існує ризик того, що ФРС перевищить ціль. Як ви думаєте, вони були занадто агресивними до цього моменту?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Я не думаю, що вони були надто агресивними. Можливо, вони будуть агресивними в майбутньому. Але наразі, подивіться, економіка справді не сильно сповільнилася в результаті цих підвищення ставок. І вони дійсно хочуть зменшити роздрібний споживчий попит.

І коли їм це вдасться, то інфляція сповільниться. І… але це відобразиться в цифрах продажів великих технологічних компаній і більшості компаній, що займаються споживчими товарами.

ШЕНА СМІТ: Так, і, Томасе, і враховуючи все це, той факт, що ви казали, що S&P може впасти до 3000, мені цікаво, що ви бачите від своїх клієнтів, з точки зору роздрібних інвесторів? Що вони роблять у той час, коли на ринку так багато невизначеності?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Отже, наші основні клієнти, які в основному є професійними трейдерами, які працюють у торгових центрах багатьох великих інвестиційних банків у всьому світі, і вони створили свій портфель на початку цього року. І оскільки ринок падав, вони нещодавно почали покривати ці хеджування дуже повільно. На жаль, роздрібні інвестори дуже постраждали, і вони залишилися осторонь.

Що стосується розвитку ринку звідси, професійні трейдери загалом визнають, що ринку, як я вже сказав, є ще 10%-20% для падіння, але неможливо триматися–вибирати дно- – дно і якщо… тому їм доведеться вибрати діапазон цін, за якими вони поступово повертаються на ринок, використовуючи, наприклад, Interactive Brokers має всі види алгоритмів, які ви можете налаштувати, щоб купувати, зменшувати падіння цін або продавати, збільшувати масштаб у діапазоні цін – зростання цін.

ДАВІД БРІГГС: Отже, виходячи з обємів торгів TD Ameritrade і Чарльза Шваба, заголовок “The Wall Street Journal” звучить так: “Для денних трейдерів час повернутися до своєї повсякденної роботи”. Загалом, чи згодні ви з такою оцінкою? І як ви думаєте, коли вони повернуться?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Що ж, я погоджуюся з цією оцінкою. Денні трейдери, так. Дейтрейдери, я маю на увазі, подивіться, денні трейдери не працюють ні краще, ні гірше на високому ринку, ніж на низькому ринку. Тож денні трейдери просто там, щоб спробувати розмахнути речами. А ті, хто не можуть заробляти на життя, звісно, ​​мусять повернутися до своєї повсякденної роботи.

Але вони– більша частина денної торгівлі тепер перемістилася на ринки опціонів, де ви можете легко встановити спреди опціонів, наприклад, купити один страйк, продати інший, де ваш ризик і прибуток обмежені. Але… але ви можете скористатися перевагами короткострокових кроків, не надто ризикуючи. Тож я думаю, що звичайний денний трейдер перейшов від фондового ринку до ринків опціонів.

ШЕНА СМІТ: І, Томасе, коли я дивлюся на ваш останній звіт про прибутки, очевидно, що він там перевершує очікування. Ринок винагородив ваші акції. Ми помітили певний апетит до акцій у результаті цих прибутків.

Яка ваша оцінка вашого бізнесу на даний момент у поточному кварталі? І як це виглядає, коли ми дивимося вперед у 2023 рік?

ТОМАС ПЕТЕРФІ: Отже, наш бізнес виглядає досить добре, оскільки ми маємо все більше великих професійних клієнтів, таких як хедж-фонди, які приходять на нашу платформу, і це дуже корисно.

Тому ми витратили кілька десятиліть на автоматизацію всього в бізнесі, щоб ми могли пропонувати наші послуги дуже і дуже недорого. Тож ми нарешті отримуємо від цього переваги, тому що люди визнають, що IBKR — це платформа з якою варто працювати.

Оригінал статті англійською

все важливе що потрібно знати про Interactive Brokers