Як шукати і знайти роботу в Києві
Як шукати роботу в Києві і головне як знайти – це питання виникає у людей різних вікових категорій, різного рівня освіти і навіть різного соціального статусу. В умовах нестабільної економіки без роботи, а отже і без засобів до існування може залишитись кожен, тому відповідь на питання, як шукати і знайти роботу є життєво важливою.
Спочатку ми поговоримо про те, як знайти роботу в Києві, адже традиційно столиця – місце можливостей та величезних сподівань на краще майбутнє. Окрім киян, роботу у Києві регулярно шукають студенти та жителі міст супутників. На сьогодні до цих категорій додались переселенці з зони АТО та колишні солдати. Розділимо основні зони пошуку роботи за чотирма основними напрямками:
Пошук роботи в Інтернеті є сьогодні найбільш ефективним способом. Користувачами всесвітньої мережі є велика кількість людей (практично кожен), а вакансії, розміщені на відповідних площадках з працевлаштування та дошках об’яв мають тисячі переглядів. В вакансії працедавець одразу формулює всі вимоги до претендента і основні умови роботи.
Найпопулярнішими є сайти WORK.UA, RABOTA.UA, olx.ua/rabota. Згідно з дослідженням компанії Factum Group, сайт Work.ua є лідером по впізнаваності, використанню, довірі і задоволеності користувачів. Більше про порівння сайтів і їх особливості ви можете прочитати в статті “Большинство украинцев считают Work.ua лучшим сайтом поиска работы. Результаты исследования“.
Ви легко зможете знайти вакансії, розподілені за спеціальністю, місцем розташування, графіком роботи та рівнем заробітної плати. Для знаходження тієї чи іншої роботи, яка б влаштовувала саме Вас, слід просто застосувати фільтри, які пропонує сайт. Наступним кроком, як правило, є відправлення власного резюме працедавцю через сайт або особисте звернення за контактними телефонами чи адресою, залишеними працедавцем в оголошенні.
Є кілька благодійних та волонтерських організацій які допомагають шукати роботу в Києві саме переселенцям, наприклад Центр зайнятості вільних людей. Крім того, центр пропонує безкоштовні курси з наступних напрямків:
- Підприємництво
- Мистецтво продажів
- Курс для бухгалтерів «Від головного бухгалтера до фінансового директора»
- SMM
- Курс для початківця керівника
- Копірайтинг
- HR- школа
- Основи туризму
- Моделювання в програмі скечап
- Проектний менеджмент
- SEO та ін.
Контакти Центру для претендентів +380 (67) 507-09-30 (Kyivstar), +380 (66) 500-35-75 (MTS), +380 (93) 167-37-81 (Life), czsl.staff@gmail.com. Офіс Центру зайнятості Вільних людей працює 7 днів на тиждень з 10:00 до 20:00 в Києві на вул. Рейтарська 21/13, в оф. “Школи рекламних технологій”.
Якщо ви ще не заповнювали анкету ЦЗВЛ, бажано зробити це перед відвідуванням офісу. Для тих, хто не має змоги відвідувати стаціонарні курси – діє безкоштовна онлайн-програма для всіх бажаючих.
Особливу категорію громадян, що шукають допомоги у працевлаштуванні становлять воїни АТО, що повернулись до нормального життя, але вже з інвалідністю. Для таких осіб також створено чимало програм. Їх не забули – їм активно допомагають. Наприклад проект Coding for Future дає можливість постраждалим від військових дій на сході України адаптуватися і соціалізуватися в нових умовах, безкоштовно опанувавши нову професію в сфері IT. Стартував також проект на базі Brain Academy, метою якого є підготовка людей за найбільш перспективними ІТ спеціальностями, а також їх подальше працевлаштування в IТ-компанії.
Розвивається урядовий портал з допомоги переселенцям migrants.gov.ua. Якщо раніше тут можна було знайти лише корисну інформацію щодо житла для переселенців, то тепер є тут і інформація щодо наявності вільних робочих місць для них. Інформація зручно розділена за областями та в більшості випадків вже містить відомості про заробітну плату. Допомогу, в тому числі з працевлаштуванням, переселенці мають змогу отримати і в Громадських приймальнях з правової допомоги малозабезпеченим верствам населення, які на час окупації частини території держави займаються питаннями допомоги переселенцям.
Не залишились переселенці зі Сходу країни і без уваги світової спільноти. Так у червні 2015 року в Україні була запущена програма розвитку ООН в рамках проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що передбачає передачу грошової допомоги на місця у розмірі 2 млн. доларів. Програма покликана компенсувати деякі затрати підприємцям, пов’язані з працевлаштуванням та оплатою праці переселенців. Програма діє не на всій території України, а лише в найбільш активних з точки зору прийому переселенців областях – їх 8: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська та м. Київ, Одеська, Луганська, Полтавська та Харківська.
Окрему увагу хотілося б присвятити такому виду заробітку, як робота на відстані (фріланс), робота через Інтернет. Така робота може бути як постійною, так і проектною. До спеціальностей, які вільно можуть знайти роботу на відстані відносяться копірайтери, райтери, коректори, графічні дизайнери, програмісти, менеджери з продажів і, навіть, юристи. Вакансії для роботи на відстані, як правило, розміщуються не на загальних дошках об’яв з працевлаштування, а на дошках для фрілансерів таких, як freelancehunt.com, free-lance.ua. Найбільша перевага роботи на відстані в тому, що деякі спеціальності, по типу копірайтера чи рерайтера, можна освоїти самостійно, не отримуючи додаткової освіти. Ця умова є досить зручною і для переселенців, що не мають змоги отримати роботи за власною спеціальністю. Рекомендацій, підручників та посібників з цього питання на просторах Інтернету та в будь-якому книжковому магазині можна знайти безліч.
Окрему увагу слід звернути на сайт kabanchik.com.ua, де багато разових замовлень для курєрів, домашніх майстрів, електриків, слюсарів, будівельників та інших робітничих спеціальностей.
Наступним способом пошуку роботи є звернення до бюро або агентства з працевлаштування. Таких зараз величезна кількість. На відміну від Інтернету, послуги таких бюро зазвичай оплатні та коштують в середньому до 300 грн. Сума оплати включає надання агентством інформації про наявні в місті вакансії, що відповідають вашим вимогам. Зазначена вище оплата здійснюється раз на один-три місяці, півроку. За це бюро зобов’язується регулярно – раз, до прикладу, на два тижні повідомляти вас про отримання нових вакансій за вашою спеціальністю. Зверніть увагу, що агентство не несе відповідальності за ваше реальне працевлаштування, воно лише надає інформаційну підтримку.
Найчастіше вакансія від агенства це робота няні, охоронця, водія, домробітниці, повара, садовника, репетитора. Орієнтуватись при цьому на відгуки колишніх чи теперішніх клієнтів організації. Серед найбільш стабільних та довго існуючих кадрових бюро в столиці на сьогоднішній день можна назвати «Амалко», «Сімейний сервіс». Найбільш повний і актуальний перелік кадрових агентств столиці з телефонами та адресами можете знайти в каталозі агентств.
Переселенцям також варто звернутись по безкоштовну консультацію в кадрове бюро Character, яке приймає по вівторкам, четвергам та п’ятницям о 13:00 із обов’язковою попередньою реєстрацією. Потрібно надіслати лист на електронну адресу: info@character.kiev.ua з темою “ЦЗВЛ, кар’єрні консультаціїї”, або зателефонувати за номером +380 (50) 353-37-70. Адреса Character: м. Київ, вул. Костянтинівська 19, м. “Контрактова площа”, вихід в сторону кінотеатру “Жовтень”, будівля у дворі з вивіскою “Character”. Усі консультації та допомога бюро є безкоштовними, а за додаткову плату ви можете пройти профорієнтаційне тестування, вартість якого складає 100 грн, але не є обов’язковим .
Якщо говорити про пошук місця роботи для людей, що вже мають певний досвід роботи та були звільнені у зв’язку з реорганізацією підприємства чи скороченням штату, як варіант може бути розглянуте звернення до територіальної Служби зайнятості населення. В разі реєстрації в Службі, Ви не тільки отримаєте право на певні тимчасові виплати у зв’язку з безробіттям, але й можливість влаштуватись на роботу за спеціальністю. Якщо Служба буде не в змозі знайти для вас роботу за спеціальністю з оплатою праці, не меншою, ніж на попередньому місці роботи (а це прямо передбачено законом) – вам буде запропоновано освоїти (безкоштовно) нову спеціальність.
Ви можете оформити звернення до Служби зайнятості з проблемним питанням, заповнивши відповідну форму на офіційному сайті , або зателефонувавши на «гарячу лінії». Для жителів України – це цілодобові телефони 0-800-507-309 або 0−800−50−50−60. Для киян діє пряма лінія «гарячого зв’язку» за номером 284-19-15. Також Державна Служба зайнятості надає безоплатну мобільну послугу – «Пошук роботи» за номером 730 (з мобільного).
Тож, як бачимо, знайти роботу в Києві можливо і способів для цього існує чимало, головне бажання та активність!
Статью подготовлено с помощью Алена Успешная и Саша Смелянская