Податкова знижка на навчання 2018 в дитячому садку та школі.

Податкова знижка
Податкова знижка

податкова знижка на навчання 2018: є прогрес! Юристи Axon Partners проаналізували нові можливості для батьків і як все оформити.

Влад Мельник

Про що йде мова

В червні цього року Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу України. Відтепер, батьки, які отримують офіційну заробітну плату мають право на податкову знижку за оплачені освітні послуги, що надаються школами та дитячими садками.

Що це означає

Податкова знижка – це сума, на яку зменшується оподатковуваний дохід.

Якщо ваша дитина навчається в школі або в дитячому садку за договором про надання освітніх послуг, то з 2019 року ви можете зменшити ваш оподатковуваний дохід і отримати компенсацію частини податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), сплаченого з офіційної зарплати.

Важливо, що податкова знижка застосовується тільки до доходів у вигляді заробітної плати, і не застосовується до доходів фізичних осіб-підприємців або самозайнятих осіб.

Як це працює

При річному доході у вигляді заробітної плати в розмірі 100 000 грн., утриманий податок за рік складає 18 000 грн. (100 000 грн. * 18% (ставка ПДФО).

Припустимо річна вартість навчання дитини складає 45 000 грн. В такому випадку, з врахуванням податкової знижки, оподатковуваний дохід складатиме не 100 000 грн., а 55 000 грн. (100 000 грн. – 45 000 грн.), а податок за рік відповідно – 9 900 грн. (55 000 грн. * 18%).

18 000 грн. – 9 900 грн. = 8 100 грн. (сума переплати зі сплаченого ПДФО, яку ви можете повернути).

Виходить, що батьки тепер зможуть повернути 18% від суми, витраченої на оплату навчання дитини.

Що змінилося

Раніше право на податкову знижку мали лише батьки «контрактників» при оплаті послуг закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, однак це право не поширювалось на оплату послуг шкіл та дитячих садків.

Як отримати компенсацію

Для цього необхідно подати до ДФС за місцем реєстрації декларацію про отримані доходи. Таку декларацію можна подати онлайн через електронний кабінет платника. Водночас, разом з декларацією слід підготувати і подати особисто або поштою всі квитанції про оплату навчання, договір зі школою (дитячим садком), довідку про отримані у звітному році доходи, свідоцтво про народження дитини, ваш паспорт, ідентифікаційний код та заяву на отримання податкової знижки.

За 2018 рік можна отримати компенсацію лише тих витрат, що були понесені після 28 липня 2018 року, коли закон набув чинності. Документи для отримання компенсації за цей період слід подати до 31 грудня 2019 року (ось тут роз’яснення від ДФС у Київській області).

Ну а далі, щоб скористатися знижкою за 2019 рік, потрібно буде подати податкову декларацію до 31 грудня 2020 року

Якщо все зробити правильно та вчасно, гроші прийдуть на ваш банківський рахунок протягом 60-ти днів з моменту подачі документів.

Коментар Любомира Остапіва, засновника соціального проекту Сімейний Бюджет

Я недавно в США вивчав інвестиційний рахунок 529, тому радію що за рахунок податкової знижки Україна робить крок у цивілізований світ.  Фінансова мотивація батькам дати дітям хорошу освіту ніколи не зайва.

Існує міф, що декларацію подавати складно. Як людина, яка подає її більше 8 років, поділюся що раніше я слав лист з описом Укрпоштою, а зараз це займає 15 хвилин через електронний кабінет платника податків. Якщо ви звичайно знаєте свої цифри.

Ще дехто не вірить, що ДФС повертає гроші. Однак особисто знаю кількох платників податків, яким повернули гроші за внески по полісам накопичувального страхування. Тому не бачу жодних підстав вірити в страшилки, що ці гроші насправді не виплачуються, або в те що комусь виплачують, а комусь ні.

Питання – відповіді ДФС

Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

З метою використання права на компенсацію вартості навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Які заклади відносяться до вітчизняних закладів з метою отримання податкової знижки за навчання?

До вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено спеціальними законами.

 

Відповідно до п. 5 частини першої ст. 1 та п. 6 частини першої ст. 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензія – запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зокрема, освітньої діяльності, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами у сфері освіти.

 

При підготовці матеріалу використано публікації з блогу http://tato.org.ua/Податкова знижка на навчання 2018 не відбулась би без публікацій з блогу tato.org.ua

та  Влада Мельника з Axon.

Вебінар Любомира Скільки коштує виростити дитину в Україні дивіться на YouTube