оподаткування волонтерів під час воєнного стану? Та нє

Дуже багато волонтерів збирають кошти на закупки для тероборони, допомогу біженцям і т.д на картки фізичних осіб в Монбанку чи Приватбанку.

Ми з сусідами на початку квітня почали збирати на охорону та відновлення нашого багатоквартирного будинку в Ірпіні.

Я спробував вияснити позицію законотворців, податкової та банків з цього питання.

Спочатку звернувся до Монобанку та Приватбанку, ось які відповіді отримав:

Моно: Рекомендуємо відкрити гостьову Банку (Моно-Накопичення-Банка), її можна поповнювати за посиланням з інших карток та запросити своїх друзів з контактної книги.

Приват: З нашого брку обмеження відсутні. Щодо податкових наслідків консультуйтесь з податковою службою. Обмеження щодо 100 переказів на місяць знято.

Далі я почиатв про воєєний стан і знайшов норми закону 7234 щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану прийнятого Радою 1 квітня 2022 року:

Не включається до сукупного оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги, що виплачена (надана) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану на користь:

учасників бойових дій, які безпосередньо захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України тощо в період дії воєнного, надзвичайного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів;
працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у забезпеченні національної безпеки і оборони тощо, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у період їх здійснення, або на користь членів їхніх сімей;
фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.
У разі виплати благодійної допомоги на лікування та медичне обслуговування (обстеження, діагностику), у тому числі для оплати (компенсації) вартості, ПДФО та військовий збір не застосовуються.

Хоча на дату цієї публікації питання переліку населених пунктів, на території яких проводяться (проводилися) бойові дії, а також належного документального підтвердження статусу осіб, які вимушено покинули місце проживання у відповідних пунктах, є неврегульованим у законодавсті, однак я впевнений елементарний здоровий глузд переможе як і Україна!

 

Також законопроєкт №7234 пропонує не включати до річного оподатковуваного доходу фізичних осіб надання благодійної допомоги фізичним особам, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або вимушено залишили місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.

Людською мовою, біженці на отриману на картку допомогу теж не повинні платити податок на доходи фізичних осіб))