Задумувались як інвестувати в бізнес в Україні? Мова йде про мікро інвестиції в розмірі 5-20 тис дол. Ось кейс стаді:
Ми з Софією знайомі з Могилянки, обоє закінчувати економічний факультет. Її талант як кондитера проявився ще під час навчання, а продукція користувалася популярністю під час студентських ярмарок) Однак для мене є очевидним підприємницький талант Софії, отже я повірив у її наміри відкрити та розвивати власну пекарню. І допоміг зробити бізнес план!
Найважче в інвестуванні було переконати дружину, адже будь яка інвестиція в бізнес, тим більше в Україні, це ризик втратити всі гроші. Це вдалося, далі ремонт, обладнання, згаяний час на кредит в Бобробанку і з грудня 2018 року пекарня працює біля метро Театральна в підвалі Київпроекту.
Прошу підтримати підприємництво в Україні, і купити собі чи дітям тортик або пироги, вони смачні та виключно з натуральних інгредієнтів))
Якщо ви задумувалися як інвестувати в бізнес в Україні, то внизу наша партнерська угода, вона можливо стане вам у нагоді. Юристи рознесуть її в пух і прах з точки зору захисту прав інвестора. Але ті ж юристи підтвердять вам, що потрібно письмово про це домовитися на берегу, а потім вже сідати в лодку. І для мікроінвестицій кіпрську компанії ви відкривати не будете, в кращому випадку ТОВ, та й то не завжди!
Договір про партнерство
Софія…, паспорт код яка надалі іменується Підприємницею, з одного боку і
Любомир…, паспорт код який надалі іменується Інвестор, з іншого боку,
які разом іменуються Учасники, а окремо – Учасник,
на підтвердження взаємних обіцянок і домовленостей, перерахованих в даному документі, Учасники, бажаючи юридично закріпити свої домовленості, домовилися про наступне:
Учасники спланували, запускають і мають наміри здійснювати бізнес-проект: відкриття та робота кондитерського цеху та кафе під назвою «March&Co» (далі – «Проект»).
- Предмет домовленості.
Учасники погодилися об’єднати свої зусилля, знання, компетенцію і можливості з метою здійснення Проекту на умовах даного Договору. Підписанням даного Договору Сторони визнають, що їм відомо про компетенцію і можливості один одного, суті і спрямованості Проекту, його цілі і будь-які істотні особливості.
- Загальні положення.
Даний Договір підсумовує та містить всі домовленості між Сторонами.
Для забезпечення найбільш швидкого та ефективного досягнення спільних цілей Сторони зобов’язуються обмінюватися інформацією, що є в їхньому розпорядженні, стосовно їх спільних інтересів, а також проводити спільні консультації в разі необхідності.
У разі перевищення Проектом річного обороту гривень Учасники можуть спільно прийняти рішення і зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю в м.Київ, та підписати корпоративний договір співзасновників та розділити частки на основі положень цього договору.
- Права та обов’язки Підприємниці
Права:
- Одноосібно приймати будь-які рішення щодо діяльності проекту, окрім тих випадків де потрібна згода Інвестора за цим договором
- Представляти проект перед третіми особами та підписувати документи від імені Проекту
- Отримувати фіксовану щомісячну винагороду від діяльності проекту у розмірі гривень
- Ініціювати виплати дивідендів у відповідності до часток власності та/або реінвестиції прибутку в операційну діяльність бізнесу
Обов’язки:
- До 31.12.2018 зареєструвати ФОП для ведення господарської діяльності.
- Щомісячно до 10 числа надавати Інвестору повний управлінський фінансовий звіт Проекту підготовлений методом грошових потоків (“кеш флоу”)
- Розкривати всі транзакції із пов’язаними сторонами (родичі) та надавати по ним обгрунтування
- Використовувати кошти Проекту для інвестиційної діяльності (ремонт приміщень та купівля обладнання) та операційної бізнес діяльності
- Передати у власність Проекту всю* інтелектуальну власність потрібну для його життєздатності з моменту підписання цього договору. У разі відкриття ТОВ оформити у власність ТОВ всю* інтелектуальну власність Проекту.
Проте, права на бренд “” належать і залишаються за Підприємницею у разі її виходу з Проекту. У разі продажу Проекту третім особам буде проведено ребрендинг на нову назву та логотип.
- Права та обов’язки Інвестора
Права:
- Затверджувати/відхиляти наступні рішення щодо діяльності проекту:
- залучення нових інвесторів, отримання/видачу кредитів Проектом на суму понад 5 тисяч доларів США,
- продаж активів на оціночною вартістю понад 1000 доларів США,
- збільшення фіксованої щомісячної винагороди Підприємця.
Обовязки:
- Внести у проект суму початкову інвестицію не менше доларів СЩА власних коштів (вносяться у гривневому еквіваленті по курсу НБУ на дату внесення)
- Отримати кредитні кошти в банку або виступити поручителем для Підприємця на суму не менше доларів США (у еквіваленті по курсу НБУ на дату отримання кредиту)
- В рамках 3 годин на квартал допомагати Підприємниці з фінансово-юридичними питаннями операційної діяльності, підготовки управлінської звітності та залучення підрядників (бухгалтери, фінансисти, юристи).
- Розподіл часток власності та прав на отримання дивідендів
За участь в Проекті Підприємниця на дату підписання даного Договору отримує % прав на володіння і управління Проектом, що також означає % корпоративних прав на ТОВ, створене в рамках розвитку Проекту, з правом голосу і правом бути обраним на керівну посаду такої юридичної особи.
За участь в Проекті Інвестор на дату підписання даного Договору отримує % прав на володіння і управління Проектом, що також означає % корпоративних прав на ТОВ, створене в рамках розвитку Проекту, з правом голосу.
% прав на Проект зарезервовано для інших цінних працівників та учасників Проекту. Підприємниця виділяє їх повністю або частково у будь-який момент на власний розсуд. Також Підприємниця може прийняти рішення про виділення цієї частки собі, але тільки за умови і після того як початкову інвестицію власних коштів Інвестора було повернути у формі дивідендів.
Вищевказані частки є пропорційно розмивними, якщо Сторони безумовно не домовилися про інше до початку відповідного розмиття часткою, незалежно від причин такого розмиття (залучення до Проекту інвестора, відчуження частки в Проекті або її частини на користь третіх осіб і т.д. ). Таке право на участь у Проекті реалізується Сторонами незалежно від вартості акцій юридичної особи, створеного в рамках Проекту.
Підприємниця має безвідомне право (опціон) повністю або частково викупити у Інвестора до % прав на Проект. Якщо частковий викуп, то частка має бути не менше % прав на проект. У такому випадку загальна вартість Проекту оцінюється як загальний оборот (продажі) за 9 останніх повних календарних місяців. Опціон починає діяти лише після того, як початкову інвестицію повністю повернуто Інвестору у формі дивідендів.
Право на отримання акцій / корпоративних прав створеного в рамках Проекту ТОВ виникає негайно з моменту створення такого ТОВ.
- Строк дії договору
Цей договір набуває чинності з моменту його підписання Сторонами та нотаріального завірення і укладений на невизначений строк.
- Порядок зміни і розірвання договору
Зміна, доповнення і розірвання цього договору допускаються за взаємною згодою Сторін. Тільки у випадках, установлених законодавством України цей договір може бути припинено або розірвано в іншому порядку.
3міни і доповнення договору оформлюються окремою письмовою угодою, якщо така зміна або доповнення здійснюється за взаємною згодою Сторін.
- Порядок вирішення спорів
Всі спори та розбіжності, незалежно від підстав їх виникнення, які виникли або можуть виникнути між Сторонами за цим договором, в тому числі пов’язані з його укладенням, виконанням, зміною, розірванням або визнанням недійсним (повністю або частково) вирішуються за участю медіатора Українського центру медіації (УЦМ) при Києво-Могилянській Бізнес Школі.
Якщо спір не вирішено за допомогою медіатора, то справа передається на розгляд до третейського суду при Торгово-промисловій палаті України відповідно до його регламенту. Рішення третейського суду є остаточним і обов’язковим для Сторін цього договору. Підписанням цього договору Сторони підтверджують, що вони згодні з правилами розгляду спорів зазначеним третейським судом.
- Прикінцеві положення
Сторони підтверджують, що цей договір містить усі істотні умови, передбачені для договорів цього виду, і жодна зі Сторін не посилатиметься в майбутньому на недосягнення згоди за істотними умовами договору як на підставу вважати його неукладеним або недійсним.
Сторони підтверджують, що в разі якщо будь-яка умова цього договору стане або буде визнана недійсною у зв’язку з невідповідністю закону, то така умова не братиметься до уваги або ж Сторонами будуть вжиті заходи щодо зміни договору тією мірою, щоб зробити договір дійсним і зберегти в повному обсязі наміри Сторін.
Після підписання цього договору усі попередні переговори щодо нього, переписка, попередні договори і протоколи про наміри з питань, які так чи інакше стосуються цього договору, втрачають юридичну силу.
Усі правовідносини, що виникають у зв’язку з виконанням цього договору і не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного законодавства України.
Кожна зі Сторін однаково розуміє значення, умови правочину, його правові наслідки та є ознайомленою з його змістом, про що свідчать підписи, здійснені ними у присутності нотаріуса.
Цей договір складено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких призначено для зберігання у справах нотаріуса , а решта – по одному для кожної Сторони.
Реквізити і підписи Сторін
Підприємниця | Інвестор | |||
адреса: | адреса: | |||
паспорт серія: | паспорт серія: | |||
паспорт виданий: | паспорт виданий: | [ | ||
ідентифікаційний номер: | ідентифікаційний номер: | |||
Телефон та email: | Телефон та email: | |||
_______________ | _______________ | |||
(Підпис) | (Підпис) |
Дата і місце:
P.S в Україні багато талановитих підприємців, яким ви можете своїма грошима допомогти стартувати чи розширити бізнес. У грудні 2018 року ми присвятили цілий Kyiv Invest Meetup 3 темі “Як інвестувати в бізнес в Україні”, можлив через рік повторимо.
Як інвестувати в бізнес в Україні розумно, щоб не втратити останні гроші???
Це власне одна з цілей соціального проекту Сімейний Бюджет – освіта для інвесторів початківців))