Велика депресія 1929 – Щоденник

велика депресія 1929

Велика депресія 1929 – 1933 років була найпотужнішою в історії Америки.

На тижні я вирішив почитати і уявити як це було очима юриста в американському металургійному центрі.

Перша половина книги фантастична по відчуттям, якщо відключитись від зовнішніх подразників і зануритись в атмосферу накволо автора. Банкопад, черги на їжою після десятіліття процвітання, інвестори і спекулянти які втратили всі статки. А також безпрецендентне для США втручання в бызнес зі сторони уряду Рузвельта. Історії як фермерам доплачували щоб не вирощувати свиней, стабілізуючи попит і пропозицію, і в той же час юрби голодних у великих містах.

Автор щосили намагається зрозуміти загадки економіки, де ринкові методи і державне регулювання часом не дають очікуваних результатів. Однак Бенджамін Росс знаходить відповідь на головне питання «Як має чесна розважлива людина створювати багатство, захищати і будувати капітал протягом усього життя?

Нотатки (Велика депресія 1929 очима)

1931 рік.

Вперше в моєму діловому житті я спостерігаю велику фінансову кризу. Мені дуже хочеться вивчити уроки цієї депресії. Людям старшого віку це трагедія та катастрофа, але тим, хто з нас має 30-40 років, це може бути чудова школа досвіду з важливими висновками

 

З крайнощів спекуляції 1929 люди кинулися в крайність обережності.

 

Сьогодні вранці в офіс прибув клієнт 65 років, і ми довго розмовляли про його життєвий шлях. Він займався спиртними напоями, і в 1921 році, коли заборона поклала край його діяльності накопичив близько 200 тисяч доларів у вигляді готівкових коштів.

Тепер він банкрут, який володіє нікому не потрібною нерухомістю. Він став жертвою продавців високоризикових акцій, спробував один бізнес за іншим, спекулював у сфері нерухомості та багато в чому намагався швидко заробити більше грошей. Ми обговорили 7 або 8 інших чоловіків, з якими трапилося те ж саме. Ніхто не зміг втримати свої гроші. Вони були хорошими бізнесменами, але не навчилися зберігати і примножувати капітал. Вони не знали абсолютно нічого про надійні інвестиції та не були задоволені помірною дохідністю в 4%-5%.

 

Розповідаючи про зрослу популярність лотерей і гемблінгу:

Люди втратили всяку довіру до старих чеснот збереження. Вони готові зробити ставки невеликими сумами, сподіваючись отримати великі прибутки. Вони хочуть, щоб щось захоплювало їхні уми, і щоб азартна гра наповнила їх надією.

 

Знову і знову я змушений констатувати факт, що в щасливі часи людина повинна бути обережною і зберегти свій капітал, щоб не перегріти свій бізнес або залізти надто глибоко в борги, сподіваючись на ще більший ріст, щоб погасити борг. Під час депресії людина моє бути сміливою, і якщо депресія наближається до кінця, він може вкласти свої гроші, розширити свій бізнес або відкрити новий бізнес з упевненістю, що отримає 5-10 років процвітання.

1933 рік
Хто чув про NRA, той зрозуміє))

So far Henry Ford is the only large manufacturer to refuse to come in. Already Ford cars are being boycotted. One Ford car in Detroit bore the placard “Don’t blame me. I was bought before the NRA.”

 

Щойно закінчив читати книгу “Наша таємнича паніка”. Він дає коротку історію кожної кризи з 1819 по 1929 рік. Приходить до висновку, що кожна паніка викликана людською жадібністю та спекуляцією, а не складними економічними циклами. Розсудження видається логічним і таким:

  1. Після депресії відбувається повільне повернення до норми.2. Кілька років “нормальної діяльності” чоловіки стають надто оптимістичнимиі починають розширюватися, спекулювати. 3. Спекуляція веде до шахрайства, розкрадання, та нових теорій про “нову епоху”.

 

Про поширення соціалізму і комунізму в США

Radical socialism seems rampant in every class of society but mostly ministers and college professors. This has spread to the working class. They no longer ask for favors but “demand” government work, cancellation of mortgages, reduction of debts, etc. They feel the courts will not permit foreclosure of mortgages or ejectments, etc.

 

Історія успішного пенсіонера

Щоб  будувати багатство, ви повинні навчитися:

1.Заощаджувати.

2.Уникати спекуляцій.

  1. Заробляти гроші за допомогою консервативних інвестицій.

 

Друзі знають про мій песимізм щодо американських акцій на найближчі рік-півтора. От чи почнеться нова Велика депресія 1929 чи 2018 після спаду як сталося після краху фондового ринку у 1929 році????????