Типи фінансових радників в Україні: Інвестиційний менеджер (asset manager)

інвестиційний менеджер

Серія 2: Інвестиційний менеджер

Як і обіцяв, продовжую щотижня розповідати про типи фінансових радників ⛴ ⛵🛳

“Много предлагающих но мало избранных” – це про інвестиційних менеджерів в Україні. Справжніх професіоналів одиниці, хоча коментар одного з них знайдете внизу.

ЗАХІД:

В США AUM (Assets under management) домінуюча модель роботи фінансових радників. Клієнт сплачує +-1% від своїх активів на рік.

Стратегія має враховувати цілі клієнта, його ризик профіль, податки і багато чого. І величезні мастодонти і незалежні консультанти працюють таким чином.  Ми з Славою теж для iPlan.ua клієнтів активно використовуємо ETF продукти двох світових лідерів BlackRock (6+ трлн дол під управлінням) та Vanguard (%+ трлн.). У кожної з компаній цікава філософія, однак зараз не про них.

Також в США завдяки міленіалам ростуть робоедвайзори Betterment (0.25%), Weathfront (0.25%) Wealthsimple (0.5%). Я тестував софт деяких з цих компаній, він просто фантастично простий і зручний. Можу повірити, що “кухарка зможе успішно управляти інвестиційним портфелем”.

Однак багато пишуть, що сам по собі робот без радника не оптимальне рішення. Бо людина тільки в старій економічній теорії діє раціонально. А насправді люди сильно переоцінюють своб здатність приймати виважені інвестиційні рішення без емоцій. Тому є гібридні моделі комплексні моделі софт+радник як то Personal Capital (0.5-0.8%).

 

УКРАЇНА:

Все непублічно і гіперконфіденційно. Якісні послуги доступні тільки дуже багатим людям, умовно “доларовим мільйонерам”. Під вивіскою Private banking в банкам продають продукти свого ж банку, бо їм так вигідно.

Надія звичайно є, адже є послуга управління добробутом в відомій компанії Capital Times. І є незалежні управляючі, як Юрій Ковальов.

Його думка “после того, как клиент решает отдать управление консультанту, основной дилеммой становиться пользоваться ли услугами стороннего/независимого консультанта или специалиста приклепленного к банку/брокеру.

Второй вариант может иметь риск действий, нацеленных на генерирование банковских/брокерских комиссионных, не всегда в интерасах клиентов. что касается тарифов – я бы сказал диапазон 0.5-3% за управление.

Ценность также состоит в том, что независимый консультант как правило помогает согласовать самые выгодные тарифы с банком, упростить комплаенс и держит в курсе рыночных изменений. а также может консолидировать счета, если их несколько”