5 помилок що посягають на інвестиційний дохід

Іноді люди, несвідомо допускаючи певні помилки, можуть втратити значну кількість коштів. У цій статті ми розглянемо п’ять найпоширеніших підступних психологічних помилок інвесторів.

Упередженість

Це феномен, коли люди вибирають інформацію, яка підтверджує вже існуючі в них погляди та відповідає їхнім поточним переконанням. Ми, як люди, уникнемо ситуацій, де нас викривають в помилці. Тому ми активно шукаємо підтвердження нашої правоти. Ця помилка підтверджувальної упередженості є головною домінуючою силою в нашому виборі та ми свідомо пропускаємо важливу інформацію, що суперечить нашим поглядам.

“Ефект гравця”

З огляду на вплив азарту, ми надаємо перевагу минулим подіям і тенденціям, вважаючи, що майбутні результати будуть подібні. Неуспіхи змушують інвесторів стрибати між різними стратегіями в кінці кожного циклу

Ця помилка відзначена навіть в кінці кожної фінансової книги: «Минулі результати не гарантують майбутніх результатів». Проте, люди здебільшого ігнорують цей принцип і фіксуються лише на історичних дохідностях, надіючись на їх повторення. Це серйозно підриває довгостроковий інвестиційний прибуток.

Відмова від врахування ймовірності

Ми часто переоцінюємо можливість досягнення позитивного результату та недооцінюємо ймовірність втрати. 

Коли ставиться питання про прийняття ризику, існують два способи оцінки можливого результату. Це можливості і ймовірності. Ми, як люди, часто віддаємо перевагу тому, що можливо, наприклад, виграти у лотерею, незважаючи на те, що ймовірність виграшу дуже невелика. Однак наявність можливості стати мільйонером робить лотерею популярним податком для менш забезпечених.

Ймовірність – статистичний показник ризику, який ми приймаємо в будь-якій інвестиції. На ринку люди намагаються купувати акції привабливих компаній, надіючись, що таким чином буде легше заробити. Однак ймовірніше, що ця привабливість вже врахована в поточній ціні, і потенціал дохідності у таких компаній менше, а у випадку негативних новин можливість втрати значно більша.

Більшість людей вважають, що їм пощастить і що непередбачуване може бути передбачене. Це надає роботу активним керуючим капіталами та брокерам, але це поганий спосіб вирішення невизначеності.

“Ефект табуна” (стада)

Ми часто піддаємося впливу групової думки та поводимося так, як інші, іноді навіть без свідомого розуміння. Більшість цього поведінки має відношення до прагнення підтвердити прийняті рішення і отримати визнання. Це може призвести до нераціональних рішень на фінансових ринках. Суть цього ефекту полягає в тому, що якщо всі роблять щось, то, якщо я хочу бути визнаним, мені слід робити те ж саме.

“Ефект якоря”

Помилка, відома також як пастка відносності, полягає в схильності порівнювати поточну ситуацію з власним досвідом, враховуючи лише обмежену інформацію. 

 

Ми всі люди, і практично неможливо позбутися емоційних помилок, які з часом призводять до невдалих інвестиційних рішень. Ось чому всі видатні інвестори намагаються строго дотримуватися інвестиційної дисципліни, яку вони приділяють, щоб зменшити вплив емоцій. Потрібно розрахувати та прийняти певний ризику так як ніяка стратегія не може гарантувати прибуток, інвестиційна діяльність завжди пов’язана з ризиком. Перед здійсненням будь-яких фінансових рішень рекомендуємо звернутися до кваліфікованого фінансового консультанта щодо інвестування.

 

Бонус: Записуйтесь на безкоштовну онлайн – консультацію. Обрати дату та зручний час для зустрічі в моєму календарі онлайн: https://calendar.app.google/ELsm2BvtvKHcXg299

 

Автор: планер iPlan.ua, Наркевич Семен