Як витрачати гроші для щастя?

Огляд Книга “Happy Money: The Science of Happier Spending”

Автори обіцяють, що після прочитання цієї книги, єдине питання, що Вас турбуватиме, коли Ви братимете до рук гаманець: “Чи отримую я найбільше щастя від цієї витраченої гривні?”

5 порад від професорів Майкла Нортона та Елізабет Данн, дотримуючись яких, власники грошей зможуть “збільшити” щастя при ті же сумі витрат))

1) Купуйте враження, а не речі. (Емоції та досвід важать більше за матеріальні блага за рахунок спогадів).

2) Робіть покупки усвідомлено, уникайте рутинності. (купівля авто, знаючи, які воно має характеристики, приносить більше задоволення).

3) Наймайте клірингові компанії та будівельників, перекладіть усі хатні турботи на аутсорсинг. Витрачайте час на свою улюблену справу (спорт чи навіть гра на гітарі).

4) Не майте боргів, вони роблять Вас сумнішими. Краще плануйте відпустку і відкладайте на неї кошти. цим детальніше Ви це робитимете, тим більше задоволення буде приносити очікування!

5) Робіть подарунки та жертвуйте кошти на благодійність. (Витрати на інших – принесуть приємні емоції та відчуття. Парадокс але витрати на інших у цих категоріях принесуть більше щастя ніж витрати на себе.

Більшість людей визнають, що їм потрібні професійні консультації щодо того, як заробляти, заощаджувати та інвестувати свої кошти.

Коли ж йдеться про витрати цих грошей, більшість людей покладаються на свою інтуїцію. Але наукові дослідження доводять, що інтуїція часто оманлива.