Банківський кешбек в Україні

кешбек

Про кешбек та не тільки

Давайте почнемо з визначення: Cashback або амер. cash back — повернення готівки — повернення частини коштів (грошей), витрачених на придбання, оплату товарів або послуг. Використовується у банківських картках, інтернет-торгівлі та гральному бізнесі.

Про гральний бізнес сьогодні не будемо, а от про банківський та не банківський кешбек трошки подробиць. Дійсно, зараз можна отримувати кешбек завдяки банківським карткам з кешбеком (на українському ринку таких вже майже два десятки та робився, навіть, їх рейтинг.

Або кешбек можна отримувати завдяки кешбек-сервісам, які виступають посередниками між клієнтами та інтернет-магазинами і на своєму посередництві заробляють прибуток, яким діляться з покупцями.

Сьогодні саме про банківський кешбек. Більш того – це не буде банальний огляд існуючих пропозицій. Це буде суто досвід автора, який користується банківським кешбеком вже не перший рік та має зараз в своєму гаманці 7 різних банківських карток з кешбеком.

Первинний критерій, на якому я базую свій вибір карток з кешбеком – це мають бути безкоштовні картки без абонплати та інших обов’язкових платежів типу страховки. Тому що віддавати банку за користування карткою те, що отримуєш як кешбек, не має ніякого сенсу. Іноді я роблю виключення, коли кешбек з цієї картки дійсно значно вигідніший, ніж платіж за неї.

Також для мене має значення можливість монетизації цього кешбеку – тобто, вивід його з кешбек-рахунку на основний рахунок, щоб зменшувати суму грошей, яку я маю покласти на свій рахунок, щоб оновити кредитний ліміт чи поповнити дебетний баланс. Не всі банки це дають робити.

Наприклад, у Приватбанку є «умовний» кешбек – програма Бонус+, яка дозволяє повертати частину витрачених грошей (якщо витрачені вони в закладах, що підключені до цієї системи). Але ці гроші не можливо монетизувати – ви можете лише використати їх, як знижку на наступні витрати. При цьому треба зазначити, що саме програма Бонус+ від Приватбанку стала піонером в області кешбеку в Україні і надала користувачам можливість повертати частину витрачений грошей. На сьогодні це, мабуть, найбільш поширена банківська кешбек-програма (бо картки Приватбанку найбільш поширені в Україні) та одночасно найменш вигідна (особиста думка автора). Але нею я також користуюся.

Значна частина мого бюджету витрачається на покупку продуктів в супермаркетах та продуктових магазинах, заправку авто та кав’ярні-ресторани (бо я багато мандрую, а в дорозі це найбільш доречний спосіб поповнити сировиною особисту хімічну фабрику, яку зазвичай називають тіло). В цих витратах я використовую карту Card Blanche White від Ідея-Банк та отримую 2% кешбеку в супермаркетах та продуктових магазинах та 3% в кав’ярнях/ресторанах та АЗС. Але з цією картою є особливості:
1. На цій карті має накопичитись за місяць кешбек від 25 гривень – меншу суму банк не зараховує взагалі. Якщо активно використовуєте цю карту – це не проблема.
2. Ця карта досить складна для правильного оформлення – бо за замовченням там кешбек відключений, а обов’язкова страховка включена. Мені вдалося дотиснути банк, щоб не було ніяких додаткових витрат. Але в реаліях це вдається не всім, бо при оформленні вам у відділенні можуть сказати, що вони просто не можуть це зробити – програма не дозволяє.
3. У них досі немає мобільного додатка – це дуже не зручно з точки зору контролю витрат та нарахування кешбеку.

Безумовно, технологічну революцію в справі нарахування та використання кешбеку зробив Монобанк, коли дав можливість отримати до 20% в деяких категоріях зі своїх грошей. Зрозуміло, що це був сильний маркетинговий хід, коли вони виходили на ринок. І коли базовий ринок був вже сформований, Монобанк змінив умови нарахування кешбеку, залишивши всього 1% на кредитні гроші. А щоб отримувати більше, то треба мати свої гроші на рахунку.
Але одночасно з цим до двох категорій кешбеку, які можна обрати кожен місяць з запропонованого переліку, додався кешбек від партнерів. І це також буває цікаво. Наприклад, в грудні вони пропонують 5% банківського кешбеку на покупки в мережі Ельдорадо і цей кешбек діє на всі покупки, в тому числі і на акційні пропозиції. Більш того, ви можете обирати самі ті дві категорії на місяць, які плануєте активно використовувати. Влітку, наприклад, мені зручно було обрати категорії «Подорожі» та «Одяг та взуття» та використовувати їх під час європейських мандрівок на квитки, готелі, розпродажі в торгових центрах – це дійсно дуже приємні повернення
У Монобанку дуже крутий мобільний додаток – це сьогодні самий інноваційний інтернет-банк України. І також у них є партнерська програма – це додаткова перевага цієї карти.

При реєстрації за моїм посиланням ви додатково отримаєте 50грн кешбеку – це привітальний бонус за рекомендацією. Цікаво, що якщо стати клієнтом банку без рекомендації, то цей бонус ви не отримаєте, тому дійсно вигідно зареєструватися за реферальним посиланням.

Також цікава пара карток від Таскомбанку – «Велика п’ятірка» для хлопчиків та «Пудра-карт» для дівчаток. Розробники врахували особливості витрат хлопчиків та дівчаток та надали їм зовсім різні умови на отримання кешбеку. У хлопчиків все просто – від 1%, але на все, абсолютно. А у дівчаток кешбек до 5%, але саме на дівочі категорії (бутіки, шоуруми, косметичні та масажні салони тощо).
Я особисто використовую «Велику п’ятірку» там, де інші карти не покривають своїми категоріями. Наприклад, під час розрахунку на «Новій Пошті».

Важлива особливість цих карток від Таскомбанк – потрібно обов’язково виводити гроші з кешбек-рахунку на основний рахунок наприкінці місяця. Інакше кешбек, зібраний за місяць, просто згорає. Я спочатку цього не знав, тому трохи недоотримав. Але завдяки їх банківському додатку робити це просто.

В цьому банку також є партнерська програма. І є привітальний бонус 50грн за реєстрацію за рекомендацією. Якщо хочете отримати цей бонус – напишіть мені особисте повідомлення на мою публічну фейсбук-сторінку  бо ця партнерка реалізована через заявку в окремому додатку, де немає реферального посилання.

Нещодавно до моїх кредитних карток додалась ще картка «Зелена» (ніякої політики – просто назва така) від А-банку, яка також дає кешбек до 20% на 2 категорії товарів та послуг, які можна обрати щомісяця – це дуже схоже на Монобанк. Але час від часу (алгоритм поки не зрозумів) кешбек зі своїх грошей та з кредитних там однаковий – це, навіть, приємніше, ніж в Монобанку

Досить зручний функціонал додатку і так само, як в Монобанку, з кешбек-рахунку можна виводити гроші на основний рахунок, коли там зібралось від 100грн. Але перші 50грн вже можна отримати за реферальну реєстрацію.

Ви вже зрозуміли, що додатковою перевагою цієї картки також є партнерська програма. І також там є пропозиції від партнерів банку, які зазвичай схожі на пропозиції від Монобанку. Що дає можливість маневру, якщо у вас в гаманці є обидві ці карти – обирайте різні категорії та дивитися якою карткою де саме вигідніше скористатися.

І найбільш «свіжа» картка з кешбеком в моєму гаманці – це картка «Welcome» від Укрсіббанку. На відміну від вище перерахованих карток ця картка дебетна. Тобто, на неї треба спочатку покласти гроші, щоб їх витрачати (кредитного ліміту на ній немає). Постійного кешбеку на ній також немає, але зараз є акційна пропозиція – півроку 5% кешбеку на онлайн-покупки. Більш того, тут є абонентська плата у 15грн на місяць і мені не вдалося її позбавитись Але я дуже активно купляю в інтернеті товари та послуги і мене це задовольняє.

Більш того, я розумію що після закінчення піврічного акційного кешбеку, я цю картку закрию. І розумію намір банку – привчити мене до цієї картки, щоб і надалі нею користуватися. Але дебетна карта з абонплатою мене точно не приваблює, а от кешбек приваблює, а він закінчиться за декілька місяців.

Також з особливостей цієї карти – кешбек активується лише на наступний день після її оформлення. Мене про це не попередили і за першу добу я так і не зміг отримати кешбек (хоча активно спілкувався з службою підтримки банку). І у них немає партнерської програми, що особисто мені також не подобається

Цих карток мені повністю вистачає, щоб закрити свої особисті потреби у кешбеку. Вже другий рік я майже не витрачаю гроші без кешбеку. Ну, лише коли сплачую готівкою, але це в моєму житті вже виключення. Тому майже з усіх своїх покупок навчився отримувати кешбек. Чого і вам бажаю!

Автор: Сергій Вожжов – підприємець, бізнес-тренер, інвестор, фахівець в області p2p-маркетингу, автор 7 бізнес-книг та 2 фінансових настільних ігор, проводив свої семінари та тренінги в більш ніж 140 містах 12 країн світу.

Читайте також про досвід Любомира та Василя з кешбеком