Повномасштабна війна змусила креативних, творчих українців знаходити для себе нові можливості, зокрема й за межами країни. Etsy — ідеальне рішення для тих, хто вміє робити щось власноруч та готовий масштабувати на увесь світ свою майстерність та непересічні ідеї.
Etsy – найбільший хендмейд-маркетплейс світу. Цей гігант налічує 92 млн активних покупців і 7,5 млн продавців. Щомісячна кількість візитів більше 400 млн унікальних користувачів.
Чому вигідно продавати на Etsy?
🧩 високі цінники та щедрі покупці
🧩 відносно невеликі комісії
Скільки українських магазинів уже працює на Etsy?
В глобальному рейтингу Etsy, Україна посідає 13-те місце.
Згідно з даними сервісу Koalanda, у 2022 році на Etsy активно працювали 24,5 тис. українських магазинів, а в цілому з України зареєстровано 55 тис.
На маркетплейсі для продажу доступно 1 650 000 карток з товарами від українських виробників. Доречі, за цим показником наші майстри займають 7 місце у світі.
Щодо середнього місячного доходу одного українського магазину, то це орієнтовно 1 тис. дол. (для порівняння: США — 414 дол., Велика Британія — 380 дол., Австралія — 316 дол., а Німеччина — 382 дол.). Тож як бачимо, український хендмейд користується неабияким попитом.
Що такого важливого відбулося саме 16 жовтня 2023 року?
Після двох років очікувань українці знову отримали можливість, без посередників та зайвих клопотів, реєструвати нові магазини на Etsy, а також виводити кошти, через внутрішню платіжну систему платформи, безпосередньо на особисті реквізити.
Нагадаємо: у квітні 2021 року Etsy ввів в якості своєї основної платіжної системи Etsy Payments. Однак Україна не була включена у пул країн з доступом до такої платіжної системи. Тож тисячі українських хендмейдерів втратили можливість відкривати нові магазини на Etsy та зіткнулися з труднощами отримання та виведення платежів від продажів на цьому майданчику.
Відтак, починаючи з того ж 2021 року, Міністерство цифрової трансформації України, «Укрпошта», а також активні представники малого бізнесу вели постійну комунікацію з командою Etsy задля відновлення повноційної роботи маркетплейсу в Україні.
«Запуск Etsy Payments в Україні — це важлива частина системної роботи Мінцифри з масштабування участі українців в екосистемі міжнародного e-commerce. Працюємо далі, щоб українські підприємці мали ще більше можливостей для розвитку», – зазначив Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації України.
Що відомо про Etsy Payments та які нові можливості отримають українські виробники?
Платіжна система Etsy Payments відкривається на базі Payoneer, який уже багато років присутній на українському ринку. Payoneer в цілому є глобальним партнером у сфері цифрової комерції. У систему, до прикладу, також інтегровано Amazon, eBay, Allegro та ще десятки інших маркетплейсів.
Працює це так: власникам магазинів кошти надходять на їхні рахунки в кабінеті Etsy Payments. Далі щотижня відбувається автоматичне перерахування на відповідні рахунки Payoneer. А далі з особистого акаунту Payoneer продавці мають можливість перерахувати всі отримані з продажів кошти на картки будь-якого українського банку.
Сама ж Etsy Payments приймає для оплати будь-які картки світу.
Переваги, які отримують українські продавці із доступом до власної платіжної системи маркетплейсу:
✔️ оскільки Etsy Payments безпосередньо вбудована в платформу Etsy, це надає продавцям зручний та простий інтерфейс для здійснення оплати
✔️ стала доступною ширша лінійка платіжних методів, включаючи кредитні та дебетові картки, Apple Pay, бізнес та інші
✔️ гарантія швидкої обробки платежів, що зменшує або взагалі виключає затримки в отриманні коштів від продажів
✔️ значно нижчі витрати на обробку платежів, оскільки відпадає необхідність у підключенні сторонніх сервісів та посередників
✔️ автоматична конвертація валют при отримані оплат із різних куточків світу
✔️ надійний рівень захисту від шахрайства
✔️ спеціальна цілодобова підтримка
✔️ можливість легко проводити відшкодування коштів покупцям
✔️ вища довіра від закордонних покупців
✔️ зручне відстеження платежів та можливість керувати всією фінансовою інформацією свого магазину.
З чого почати новачку, який хоче продавати на Etsy з України?
На Etsy більшість покупців шукають щось унікальне. Люди приходять на маркетплейс за оригінальними подарунками для близьких, або ж за товарами для себе, якщо вони є поціновувачами красивих речей ручної роботи.
Etsy доволі суворо пильнує за унікальністю. Тому з перепродажем чужого товару не варто ризикувати, реєструючи магазин на платформі.
Всі товари, що продаються на Etsy умовно можна поділити на такі категорії:
- власноруч створені речі (одяг, аксесуари, предмети декору, картини)
- інструменти, фурнітура та набори для творчості
- цифровий арт
- унікальні принти для друку на різних поверхнях
- вінтажні речі
- майстер-класи та курси по створенню своїми руками речей із першої категорії
Що важливо розуміти? На Etsy продавці конкурують не ціною. Тут більш важливою є емоція, що товари викликатимуть у людей, унікальність роботи, свіжість ідеї.
Чому варто приділити особливу увагу створюючи власний магазин?
👌 Виберіть коротку, але близьку до тематики товарів назву магазину.
👌 Розробіть яскравий та зрозумілий логотип.
👌 Оновлюйте регулярно асортимент.
👌 На Etsy завжди буде конкурентною перевагою якісний фотоконтент.
Реєстрація магазину на Etsy – безкоштовна.
А от за додавання чи актуалізацію картки товару доведеться платити (коштує це орієнтовно 20 центів).
Після продажу товару маркетплейс також утримає свою комісію у відсотках від прайсової вартості (6,5%). Доречі, у порівнянні з конкурентами самого Etsy – це невелика комісія.
То ж, що буде потрібно, щоб почати?
👣 Визначитись із товаром та оцінити його потенціал для продажу. Порада: використовуйте для аналізу можливості Etsy через доступ до масиву даних eRank, Koalanda та Marmalead.
👣 Створити акаунт та відкрити рахунок в системі фінансового сервісу Payoneer.
👣 Зареєструвати магазин на Etsy.
👣 Наповнити магазин товарами. Порада: Використовуйте внутрішні інструменти Etsy для просування.
👣 Розкажіть про свій товар у соціальних мережах. Зовнішній трафік дасть вам більшу перевагу.
👣 Організуйте доставку товару. Порада: Укрпошта здійснює доставку замовлень з України будь-куди по світу.
Бажаємо успіхів! І нехай про українських виробників говорять по усьому світу!
Вадим Парньовий,
фінансовий планер iPlan.ua та автор блогу про особисті фінанси та інвестиції.