Таке буває? Про що мова?
Хтось зараз подумає «от можна подумати – думай і багатій» Але чи це ось так просто: подумав – розбагатів. Хотілось би, щоб як в фільмі «Поцілунок – монтаж – бейбі» (с) по аналогії «Подумав – монтаж – багатий»
Але ні, так не буде. І ніякої магії.
Давайте розберемось для початку що таке фінансове мислення.
ФІНАНСОВЕ МИСЛЕННЯ :
- Це те як ми відносимось до грошей наших та чужих
- Це те, як ми приймаємо фінансові рішення – всі рішення де є гроші – фінансові 😉 тобто і звичайна купівля продуктів і як ми це робимо – це теж наші фінансові рішення
- Це те як і де ми бачимо себе щодо фінансів в майбутньому. Як плануємо це майбутнєЧому настільки важливе фінансове мислення – ну бо від нього залежать наші фінансові результати сьогодні і завтра.
Якщо я легко і просто відношусь до грошей, то вони легко приходять в моє життя. Якщо ж я зневажаю багатих (навіть тільки деяких) – то скільки би не трудилась, вийти на високий рівень буде нереально.
Фактично навіть розділяють два види фінансового мислення – мислення бідних та мислення багатих. І в результаті в залежності від виду мислення є чіткі результати і дії.
Ставлення до часу:
- Мислення бідної людини: не задумуються про майбутнє. Часто говорять фразу «що тут планувати, якось буде», «що вже аналізуватись, сталось як сталось» . Нехтування часу призводить до його втрати
- Мислення багатої людини: відносяться до часу як до пріоритетного ресурсу. І тому і планують наперед, аналізують, при найменшій можливості делегують або купують час інших
Ставлення до заробітку:
- Мислення бідної людини – краще маленький, але стабільний дохід.
- Мислення багатої людини – готова йти працювати на % від її результатів, навіть якщо спочатку не буде жодних гарантій і заробіток спочатку буде дуже низький.
Ставлення до себе:
- Мислення бідної людини – бояться себе рекламувати і говорити про свої плюси
- Мислення багатої людини – вміють себе рекламувати, легко говорять про свої позитивні сторони
Насправді так можна спостерігати і помічати ті чи інші дії, які швидше належать до мислення багатих чи бідних майже до бескінечності.
Але давайте будемо рухатись далі – ЩО впливає на наше фінансове мислення?
- Думки – стереотипи та переконання
- Досвід наш і нашого близького оточення
- Емоції, які ми відчували в тих чи інших ситуаціях
- Правила та звички, які в собі розвиваємо щодо фінансів
Чи може змінюватись фінансове мислення? ТАК. І це хороша новина.
Ось 5 кроків для зміни фінансового мислення:
- Не цільтесь тільки у витрати. Якщо ваш фокус уваги тільки на тому як менше витратити (зекономити) то це тільки частина шляху J
- Друга частина вашого фокусу уваги має бутит на позитивних думках – розвивайте вміння думати позитивно і про успіх. Важливо – свій успіх.
- Відволікайтесь від негативних думок – хороший інструмент Щоденник успіху. Про нього писала ось тут
- Змінюйте свої стереотипи про гроші, фінанси, багатство, успішних людей та просто великі гроші.
- Думайте про новий рівень життя – свій новий рівень. Коли ваші доходи зростуть в 2-3-5 разів. Уявляйте що будете робити, яким буде ваш день, яким буде ваш відпочинок. І пробуйте вже сьогодні робити маленький крок до себе завтрашнього на новому рівні доходів.