Лайфлаки “економії”, якими я користуюсь:
1. Більшість речей існують у дешевому, середньому і дорогому сегменті. Різниця між дешевим і середнім – більша, ніж між середнім і дорогим. Тому ціна/якість зазвичай знаходиться в межах середній-середній+.
2. Ніколи не економити на сантехніці. В ідеалі це має бути середній+-дорогий сегмент, і це виглядає як виняток з правила 1, однак на дистанції 10+ років – це однозначна вигода.
3. При покупці ноутбука основною характеристикою є розмір пам’яті і розмір SSD диску. Якщо користуєтесь хмарами, то 2 фактор стає менш важливим. Всі інші фактори є суб’єктивними і на продуктивність роботи впливає мало.
4. Опускатись у низький ціновий сегмент можна і треба, якщо ви є експертом в цій сфері.
5. Не можна економити на комодіті – зв’язок, інтернет, підписки на стримінгові сервіси. Це порівняно невеликі гроші, але це створює багато ++++ до повсякденного комфорту.
6. Якщо ви подорожуєте, то не потрібно економити на транспорті і логістиці. Економія невелика, але враження попсуєте сильно. За такою логікою, коли у мене був один день в європейській столиці, то простий мотель в 200 метрах від центру є кращим варіантом, аніж пристойний ін чи готель, але за 5-10 км від центру.
7. ROI якісної освіти на початку є незрозумілою, але чим далі – тим цей показник збільшується.
8. Довготривалі плани ставлю вище тимчасової чи раптової вигоди.
9. Цінність не в грошах, а в тому, що на ці гроші ти можеш отримати. Паб краул в Європі коштує 10-15 євро, але ці вечори можуть пройти краще за 90% дорогих афтепаті і вечірок.
10. Навчився відпочивати працюючи, і працювати відпочиваючи.
11. Вміння заробляти більше має замінити вміння економити краще.
А які ваші лайфхаки?