Куди інвестувати гроші – це портфель і диверсифікація для досягнення фІНАНСОВИХ ЦіЛЕЙ.
давайте однак почнемо з принципів інвестування.
Підсумую 2 відео, які допоможуть вам менше переживати про кризи, краще спати і інвестувати розумно.
Пітер Маллук, засновник великої компанії фінансових радників в США, розповідає в інтерв’ю Yahoo Finance:
- Прогнози часто пишуть “не зараз, але протягом 6-18 місяців буде криза”. І потім постійно посувають прогноз вперед, щоб ніхто не помітив. Адже точно кризу майже неможливо передбачити.
- Коли закінчиться вечірка і стихне музика? Це питання не має сенсу, гадати про кризу програшна гра для інвестора.
- В економіці США все виглядає добре. Акції не переоцінені.
- Акції та облігації на фондових ринках це основа портфоліо. Приватні інвестори з капіталом більше 500К і горизонтом 5-10 років можуть розглядати так звані альтернативні інвестиції (бізнес, нерухомість)
- Вихід на пенсію це кінець, а тільки початок. Портфель не має бути ультраконсервативним.
- У криптосвіті можливо одна з тисяч валют стане успішною. Більшість криптовалют з часом будуть коштувати нуль, інвестори втратять свої гроші.
- У молоді іноді звучить “Фінансові ринки вже не ті, потрібно інвестувати по новому”. Але насправді головний їх союзник час. Просте і правильне рішення – вкласти в великі американські компанії, той же S&P500.
Холлі Фрастед (Head of U.S. iShares Factor ETFs at BlackRock):
- Із збільшенням волатильності на ринках інвестори хочуть більше стійкості в своєму портфоліо. Це можливо за рахунок низьковолатильних акцій (minimum volatility) та якісних компаній (quality) з хорошими фінансовими показниками.
- Найкраща порада для приватного інвестора – не відкривайте свій портфель і не аналізуйте його щодня. Фокус на довгостроковому плануванні, не реагуйте на всі новини.
- Приватний інвестор завдяки ETF має доступ до тих же інструментів, що і великі гравці.
- Якісні компанії (quality) – компанії із здоровим балансом та стабільними прибутками. Викокий ROI, помірна заборгованість, стабільні доходи. Такі компанії стійкі в кризу, коли ринок падає. Завдяки factor ETFs інвестора може тепер обирати не сектори, а обрані набіри таких компаній в фондах.
- Я дивлюся на власний портфель щоквартально, буває раз на півроку. Важливо розуміти коли інвестору будуть потрібні гроші, тому планування майбутнього самостійно чи з фінансовим радником має значення.