Фінансова екологічність дозволяє економити не тільки ресурси нашої планети, а ваш сімейний Бюджет! Пропонуємо вам цікаву статтю тренерки з екологічного стилю життя Маріанни Бойко!
Екоактивісти наголошують: бережіть природу, не смітіть.
Хтось відмахується від них, як від набридливих мух.
Хтось роздивляється світлини черепашки, що заплуталася в пластику та плаче.
А як вам варіант: берегти природу, черепашок, рибок та свої гроші?
Чи хочете зекономити до 30-40% сімейного бюджету?
І при цьому не збільшувати кількість сміттєвих полігонів?
Американка Беа Джонсон – блогерка з Америки, авторка проєкту Zero Waste Home береже кожного місяця до 40% сімейного бюджету.
В мене особисто, в українських реаліях вийшло дійти позначки 30%.
Я пишу про свій особистий досвід, а ви вибираєте, що з цього вам ближче.
Правила, які допомагають заощаджувати свої фінанси та ресурси Землі.
1.Віддавайте перевагу товарам без упакування.
Вартість тари та упакування десь 15-40% від загальної вартості продукту. Купувати незапаковані товари на вагу та на розлив: м’ясо, сир, ковбаси, овочі, фрукти, молочну продукцію.
2.Закривайте кран, коли чистите зуби або намилюєте руки.
За одну хвилину зі звичайного крана виливається приблизно 12 літрів води. Чистити зуби – 2 хвилини (2 рази на день). 24 літри води можна замінити двома склянками по 250 мл.
3.Відмовляйтеся від одноразових речей.
Якщо ви купуєте напій в одноразовому стаканчику – сплачуєте додатково 1-2 гривні за кожний стаканчик. Контейнери для їжі з кулінарії, для ягід – по 2 гривні кожний. Одноразовий пакет великий – кожен по 3 грн. Одноразовий посуд для пікніка – тарілки, виделки, келихи – все це гроші на вітер. Точніше, на смітник. Не використовуйте пластиковий одноразовий посуд, віддавайте перевагу багаторазовому!
4.Купуйте товари гуртом.
Але тільки ті товари, якими ви точно будете користуватися. Що стосується продуктів – не забувайте про термін зберігання.
5.Не купуйте зайвого.
Плануйте свої покупки заздалегідь. Складайте списки. Не ходіть до магазину голодними. Не піддавайтеся на імпульсивні покупки. Акції, бонуси, знижки – тільки після аналізу, чи це дійсно потрібно.
6.Купуйте якісні речі.
Фокусуйтеся не на вартості речі, а на тому, скільки ви разів її вдягнете. Розберемо на вартості сорочки. Якщо купити одну за 100 грн і вдягнути два рази, вартість одного вдягання – 50 грн. Якісну сорочку за 1000 ви зможете вдягнути умовно 100 разів, вартість одного вдягання – 10 грн. І не забувайте про секонд-хенд. Іноді там можна знайти речі, які підійдуть вам за стилем, якістю та ціною.
Фінансова екологічність це важливо і вигідно! Аналізуйте свої покупки, заощаджуйте сімейний бюджет та бережіть планету від сміття)
Авторка: тренерка з екологічного стилю життя Маріанна Бойко
ФБ: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001888890075
Інста: https://www.instagram.com/mariannaboy/?hl=uk
Сайт: http://www.mariannaboyko.com/pro-mene/
____________________________
Фінансова екологічність і енергозбереження: Поради для економії електроенергії, води, тепла