Пенсія в Україні без держави – недержавний пенсійний фонд Лаурус

Трьохмісячний період життя в розвинутому капіталізмі і поверхневе знайомство з їх пенсійною системою посіяли зерно бажання відкладати на недержавну пенсію. Після перемоги Майдану остаточно проросла впевненість що це “можна” і варто робити в Україні.

Аргументів є багато, для мене ключові 2 речі:

1) тренд працюючі/пенсінери в Україні показує що державна пенсія в Україні навряд чи колись буде достойною, навіть якщо Україна розбагатіє

тренд пенсіонери і працюючі

 

2) магія складних відсотків каже:  1 грн проінвестована зараз стає солідною сумою через 25 років.

Мені на днях буде 32, якщо почати відкладати всього по 300 грн зараз, то через 25 років (мій недержавний пенсійний вік 57 років) за рахунок капіталізації і інвестиційних доходів можна розраховувати на людські пенсійні виплати:

 магія складних відсотків

Ось калькулятор недержавної пенсії, загружайте ексель файл на свій компьютер і моделюйте власний графік

Компанію по управлінню активами було просто обрати, адже Драгон Капітал давно працює в Україні і в складні часи і в часи процвітання, працює без “кидків” інвесторів і скандалів. Відповідно є певна позитивна репутація.

Їх недержавний пенсійний фонд Лаурус, створений у 2007 році. Картинка з презентації фонду сподобалась 🙂 Я правда не згоден, щоб в 45 мій дохд почав знижуватись, але то тема окремої статті і пасивних доходів 😉

картинка з недержавною пенсієюСам процес оформлення пройшов швидко і безболісно, в результаті чого в мене з’явилася ось така книжечка і Договір:

Любомир і Лаурус 1

і ось такий регулярний платіж в Приват 24:

 регялярний платіж

[quote_box_center]Куточок допитливого скептика імені Штефіка: [/quote_box_center]

 Чи не краще мені тримати гроші на депозитах, так надійніше і зароблю більше ?

В даному випадку яйця розкладаються в різні корзини і ніхто депозити не відкидає.

Вони гарно підходять для коротко- і середньострокових накопичень. В перспективі 25 років все ж краще віддати кошти професійному управляючому, адже в нього більше шансів визначити який банк і які облігації надійніші.

Де гарантії, що фонд не розвалиться і мої пенсійні грошики тю-тю ?

А де гарантії, що завтра не почнеться Третя Світова ? Недержавний пенсійний фонд – одна з найбільш консервативних структур, з правилами і звітністю. Більше можна почитати ТУТ

Інвестування в недержавну пенсію це добре, але мої гроші зжере інфляція. Краще я в доларі триматиму, адже невідомо якою буде гривня через 20-30 років ?

Інфляція жере купівельну спроможність ваших грошей в будь-якому випадку. Ви в плюсі, якщо ваша інвестиційна дохідність в % більша ніж % інфляціі ?

Долар – це більше питання віри в державу України, і як наслідок в українську національну валюту. Якщо такої віри немає – то шукайте іноземні фонди в доларах чи євро, і виводьте туди кошти.

Чи є податкові пільги для пенсійних відрахувань в Україні, як в США чи Європі ?

На жаль реальних немає, є кілька напівнорми.  Більше того, ваша недержавна пенсія в Україні ще й буде оподатковуватися, коли ви її почнете отримувати.

Єдине що є на сьогодні-  сподівання, що можновладці подивляться як все працює на Заході і створять таки податкові стимули протягом наступних 20-30 років. Більше про оподаткування читайте ТУТ

Який недержавний пенсійний вік ?

Відповідь на це, та багато інших питань по роботу Лаурус можна знайти ТУТ

 [pull_quote_center]ВИСНОВКИ[/pull_quote_center]

Якщо вам ще немає 40 і є віра в державу Україна – то саме час почати 300-1000 грн в місяць відкладати на пристойну індивідуальну пенсію.

Доречі є пенсійні схеми Корпоративна, Сімейна та Індивідуальна, тому можна органіувати колег чи відкладати сімейно!