Купити акції Тесла на українській біржі

Купити акції тесла

Завдяки рішенню НДУ 871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» дуже ймовірно, що купити акції Тесла та інших іноземних компаній можна буде придбати на українській біржі!!

Як ви вже знаєте з червня 2017 року НБУ дозволив українцям інвестувати за кордон до 50 тис. дол в рік на підставі електронних ліцензій НБУ. Процедуру отримання e-лізенції та варіанти відкриття брокерського рахунку ви могли почитати на Сімейному Бюджету в розділі Інвестиції.

І тут ще одна хороша новина для українського інвестора!

6 лютого 2018 року НДУ створив умови, щоб акції Тесла і інших іноземних компаній можна було офіційно купити в Україні. Тверезий аналіз ситуації:

Як швидко зявиться така можливість у фізичніх осіб ?

Залежитть від ініціативи учасників фондового ринку Україні. Оскільки він тривалий час перебуває в комі, то вони зацікавлені привести кілька компанії пошивдше.

Акції яких компаній можна буде купити?

Купити акції Тесла колись можна буде купути, але наврядчи вони в пріоритеті. Ймовірно почнеться все з українських агрокомпаній (МХП, Кернел, Астарта).

Чи можна буде придбати ETFs по типу IVV?

Не знаю, у постанові йдеться саме про акції, глибоко це питання не вивчав. ETFs ймовірно не в пріоритеті будуть.

У якій валюті відбуватимуться операції?

В гривні. Однак валютний ризик тут не такий страшний, адже базова ціна акції залежить від валютної ціни в США, Лондоні чи Варшаві.

Що може піти не так?

На українському ринку немає ліквідності, тобто по простому грошей нвіть в середніх об’ємах. Компанія МХП ще кілька років тому зробила подвійний лістинг, прийшовши в Київ з Лондону. Але торгів майже немає, а гривнена ціна суттєво вища за лондонську.

Що далі?

Для приватного інвестора це чудова можливість, якщо все запрацює. Як мінімум щодо акцій українських агро компаній, які успішно пережили економічну кризу останніх років і демонструють хороші операційні результати!

І подумайте, чи дійсно ви хочете купити акції Тесла адже збитки компанії поглиблюються і вже зросли до мінус 617 млн. дол за 3 квартал 2017 року 😉

Коментарі НДУ:

«Нам потрібно пожвавити український ринок цінних паперів. Один зі способів – забезпечення інвесторів ефективною інфраструктурою для придбання іноземних активів. Рішення про спрощення доступу іноземних цінних паперів грає в цьому процесі одну з головних ролей. Унаслідок цього спростилася процедура входу цінних паперів на ринок. Наразі все, що необхідно зробити емітенту для отримання дозволу від НКЦПФР на допуск цінних паперів іноземної компанії – заповнити стандартну форму заяви. Збір іншої інформації і введення на український фондовий ринок здійснює НДУ. Кількість цінних паперів в обігу для їхніх власників наразі не обмежується. Для учасників ринку це добра нагода для розширення пакету послуг», – говорить Голова Правління НДУ Міндаугас Бакас, перед яким поставлено завдання в найкоротші терміни реформувати фондовий ринок України.

Начальник Відділу міжнародних відносин та розвитку діяльності НДУ Євген Дідківський зазначає, що Рішення скасовує обмеження обсягу іноземних цінних паперів, допущених до обігу на ринку України. Будь-яка кількість паперів певного випуску, що отримав допуск, може заводитися в країну. Обіг паперів не обов’язково має відбуватися на біржі. Це дає більше свободи покупцям і продавцям, які можуть домовлятися про купівлю-продаж між собою. Цінні папери можуть дарувати, передавати в спадщину тощо. Суттєво спрощена процедура допуску цінних паперів на ринок України. Крім цього, тепер дозвіл на допуск іноземних цінних може бути наданий не тільки за заявою емітента, але й за зверненням НДУ. Дотепер, якщо емітент не був зацікавлений в обігу його цінних паперів в Україні, це не могло статися. На сьогодні НДУ може отримати дозвіл в інтересах інвесторів.

Посилання на оригінал