Як відкрити додатковий рахунок на Interactive Brokers та переказати туди кошти, – детальне пояснення від Лариси Мошківської

Фінансова планерка iPlan.ua Лариса Мошківська пояснює як створити додаткові рахунки на Interactive Brokers в межах основного та переказати туди активи. Покрокове відео – на каналі «Сімейний Бюджет».

Для чого потрібен додатковий рахунок?

Така функція буде корисна, якщо ви маєте кілька інвестиційних портфелів для різних цілей. Наприклад, інвестуєте у фінансову свободу, окремо збираєте капітал для дитини й одночасно хочете протестувати сміливі ідеї з високими ризиками. Купуючи активи на одному рахунку, можна швидко заплутатись. До того ж, стає складніше відстежувати динаміку кожного портфелю. Тому Interactive Brokers дозволяє створювати окремі рахунки під окремі цілі. Крім того, такий рахунок може стати в нагоді, щоб навчити дітей інвестувати на фондовому ринку. На ньому ви можете показувати, як купуєте корисні активи, або розповісти дитині про інвестиції – навіть доручити їй робити це самостійно! Так ваш підліток буде опановувати інвестиційну грамотність і почне формувати свій капітал.

Як відкрити додатковий рахунок?

Перейдіть у налаштування. Подати заявку можна 2 способами:

        Одразу обрати «Open an Additional Account»

        Спуститися нижче у розділ «Trading», і коли відкриється заявка, натиснути «Finish Application». Оберіть тип акаунту «Cash», також натисніть «Preservation of Capital and Income Generation», далі оберіть типи активів, якими хочете торгувати. Можна також додати багато актуальних опцій – від типу активів до країн-емітентів.

Спустіться нижче і підтвердьте. Відкриється сторінка з вашими даними. Перегляньте. Поставте галочки про згоду на обробку персональних даних, а знизу – підпис: ваше ім’я та прізвище. Далі Interactive Brokers може запросити верифікацію особи та адреси. Це робиться дуже швидко: надавши фото закордонного паспорта та зробивши селфі так, як ви це робите в Дії. Рахунок є!

Як перенести активи на додатковий рахунок?

На щойно створений додатковий рахунок спочатку доступний переказ коштів. Зробіть тестовий – у кілька доларів. Після цього з’явиться можливість переказу самих активів. Перейдіть у розділ «Transfer & Pay» і натисніть «Transfer Positions». Оберіть «Internal – Transfer Between Your IBKR Accounts». Далі оберіть рахунок, з якого будете переказувати активи і нижче – рахунок для зарахування. Натисніть «Далі». Нижче вкажіть позиції, які хочете переказати, та кількість. Переказати можна окремі акції, облігації, ITF тощо. Знову натисніть «Далі». Тут треба ввести код, який прийшов на вашу електронну пошту. Усе! Ваші позиції тепер на додатковому рахунку. Надалі, коли купуватимете цінні папери, звертайте увагу, на якому рахунку ви знаходитесь. Але в будь-якому разі їх завжди можна перевести з одного на інший.

Детальний опис та візуалізація нище у відео.

Якщо залишились питання – пишіть. Будемо відповідати в коментарях або нових відео.