переказ США Україна через Пейпал (Paypal)

Минулого тижня на український інтернет прогриміла стаття що Пейпал почав працювати з Україною. Через дочірню компанію Xoom можна легко, швидко і навіть з мобільного відправити долари в Україну, отже переказ США Україна стає простим і надійним як Пейпал. Ця стаття буде корисною для українців в США, які допомагають рідним і близьким в Україні.

Любомир (українець з рахунком в США)

Я трохи погравсь з сумами, вийшло що 100 дол слати геть не вигідно, а от для 199 дол комісія 7.99/199 = 4% так сяк. Якщо слати 999 доларів, то 12.99999 = 1.3%, що вже прийнятно. Для порівняння Western Union на сумі 999 дол. зжере 49 комісії, “почуствуйте разницу в 4 раза”.

Ліміти Xoom на Україну – 2999 на добу, але не більше 6000 за 30 днів. Для допомоги батькам має вистачати 😉

pasted image 0

Справа ясна річ потребує американського рахунку, тут і знадобився мій Bank of America. Так, так, вже можна чесно зізінатися що він в мене є)

Xoom ймовірно ще тримає нові аккаунти які шлють в Україну гроші в зоні ризику, бо спочатку в мене по електронній пошті попросили документи, а потім ще й довелося позвонити і відповідати на купу питань. Одне з них “Яка ціль переказу” ледь не завело мене в “тупік”, але замість підозрілою відповіді “протестити ваш сервіс” я зорієнтувався з “personal loan to a friend in Ukraine”. Однак сподіваюсь це була разова дія.

Після верифікації за 1 робочий день переказ США Україна пройшов і далі настала черга отримувача.

Василь (Україна)

Нещодавно  на електронну скриньку прийшов цікавий лист, в якому йшлося, що Любомир надіслав мені 199$ через Xoom, дочірню компанію Пейпал. В листі також містилася вся необхідна інформація для отримання переказу: номер транзакції, ім’я отримувача та сума в дол. США. Лист, написаний англійською, але його значення інтуїтивно просте, тому ніяких трудностей не мало би виникнути навіть в людей без базового знання англійської.

oom

На даний момент отримати переказ можна на відділеннях наступних банків: Ощадбанк, Приватбанк, Кредобанк, Укргазбанк, Банк Південний, Універсал банк, ВС банк, Правексбанк, Індустріалбанк, Айбокс банк, Кредит Дніпро,  Акорд банк, Банк Восток , Глобус та Українська фінансова група.

Банків багато, тому стояти в черзі за переказом не доведеться. Мій вибір впав на центральне відділення Ощадбанку.

Для того, щоб отримати кошти, я показав касиру  з екрану телефону номер переказу (Xoom Transaction Number) та надав для ідентифікації Паспорт громадянина України. Мені довелося здійснити купівлю 1 доллара, тому що в касі не було достатньої кількості дрібних банкнот. Тому, якщо і у Вас сума переказу не кругла, варто мати при собі певну суму в національній валюті.

Можемо зробити висновок, що перекази США Україна через Xoom справді швидкий та зручний. Але це тільки перший крок Пейпал в Україні, впевнений далі буде…

p.s Податки з переказів окрема тема,  але можливо вам буде для загального розвитку буде корисною ось стаття Податкова декларація