Кейс пакету “START”

🔻Кейс: Релокація в Польщу. 

Планер iPlan.ua Анна Заребчан на конкретному прикладі розповідає про формування резервного фонду при переїзді до іншої країни.

☝️Кардинальна зміна місця проживання- це завжди крок у невідоме, особливо коли йдеться про фінансове планування. Адже змінюються наші цілі, спосіб життя,  валюта витрат, джерела доходу. Важливо вивчити і нові правила гри – закони, податки тощо. 

👫Отже, наші клієнти Олексій та Тетяна вже співпрацювали з iPlan кілька років тому. У 2022 році переїхали з України в Польщу та вирішили, що наразі будуть будувати своє життя у Варшаві.

Олексій працює в IT, у Польщі відкрив ФОП (JDG), тож з січня 2023 року вважається польським податковим резидентом. Цьому передувало закриття ФОПу в Україні та виведення грошових активів у 2022-му.

✔️Головним завданням було сформувати резервний фонд, враховуючи нові обставини, та реструктуризувати портфель фінансової свободи.

Проаналізувавши структуру витрат та можливі сценарії розвитку ситуації клієнта, зміну місця роботи, переїзд в іншу країну, тощо,  ми визначили, що 30% потенційних витрат прив’язані до польського злотого, решту вирішили розподілити між євро і доларом💶💵

💡Інструменти. Для частини в злотих ми використали ощадний банківський рахунок та польські державні облігації.

Оскільки клієнт вже мав у своєму портфелі ультракороткі облігації в доларах, ми вирішили їх залишити, євро ж – лишились готівкою.

Наступні наші кроки – це аналіз пропозицій від місцевих банків, відкриття рахунку для купівлі облігацій, переказ активів між брокерськими рахунками📊

Цей кейс показує, що з правильним підходом та фінансовим плануванням, переїзд в іншу країну можна пройти з мінімальним стресом. 

Зацікавились портфелем фінансової свободи?

Звертайтесь до команди iPlan.ua, щоб досягти успіху в фінансовому пануванні та забезпечити сталий пасивний дохід🤝