Для чого і як диверсифікувати портфель, якщо ви володієте лише S&P 500?

Давайте згадаємо минулі роки, коли попри прогнози поважних економістів і Youtube-блогерів, індекс S&P 500 не впав, а виріс у 2023 році і продовжує рости, зважаючи на зростання економіки США:

– Nvidia взагалі стала найдорожчою компанією у світі на хвилі AI технологій. Але я хочу привернути вашу увагу до 3 важливих макротрендів, на які ми маємо детально подивитися. Маю доступ до певної професійної американської аналітики, і вони активно обговорюються у сфері професіоналів. Розглянувши ці довгострокові тренди, варто задуматись про диверсифікацію. Буде трохи термінології, яку ви вже точно знаєте, якщо дивитесь наш канал, – зазначає Любомир Остапів. Далі – стисло про 3 головних мегатренди.

Мегатренд 1. Large Caps vs Small Caps. Показник дохідності Large Caps досяг найвищого рівня за останні 25 років! Хоча історично саме в Small Caps була премія за ризик, бо це маленькі компанії, більш волатильні, відповідно мають приносити більше return-дохідності. Але вперше з 1999-го цей показник найвище сягнув саме для Large Caps. Рекомендація для інвесторів: звертати увагу не лише на S&P 500, а й на Mid та Small Caps. Також крім S&P 500, орієнтуватись приміром на Russell 3000 Index, який покриває 96% всіх публічних компаній у США.

Мегатренд 2. Value vs Growth Stocks. Якщо подивитись на Growth/компанії росту, то можна побачити там і вже згадувану Nvidia, і багато інших  технологічних компаній, якщо на Value – то це і JPMorgan Chase, і Procter & Gamble, і – шалена різниця в оцінках! Цілком нормально, що компанії Growth коштують дорожче, але ця різниця зараз найбільша з 2000 року! Є такий термін «mean-reversion» – тобто в певний момент показники повернуться до свого середнього, нормального значення.  Рекомендація для інвесторів: якщо ви працюєте з факторним інвестуванням, і у вашому портфелі багато технологічного сектору, QQQ, можливо саме час задуматись про Value у вашому портфелі.

Мегатренд 3. US Stocks vs International Stocks. Тут разюче більша дохідність US Stocks/американських акцій порівняно з International та Emerging Markets  – різниця подекуди в 4 рази! Розуміємо, що знаходитись на піку такі показники довго не можуть, тож варто подумати про «міжнародну» диверсифікацію для вашого портфелю. Рекомендація для інвесторів: Особливо якщо у вас великий портфель або він нахилений у сторону Large Caps Growth, подумайте про збалансування ризиків. Диверсифікуйте та підготуйтесь.

Партнер iPlan.ua та засновник проєкту «Сімейний Бюджет» Любомир Остапів пояснює чому варто урізноманітнити склад інвестиційного портфелю, якщо ви звикли купувати лише акції S&Р 500, спираючись на 3 важливі економічні макротренди.

Детально і з перших вуст – дивіться відео