Стаття для Фонду Випускників України: Як навчитись віддавати і залишитись в бюджеті у 2017 році?
Коли ми говоримо про благодійність, одразу спадає на думку фінансові благодійні внески.
Однак давайте подивимось ширше на англійський термін “giving back”, який ми перекладаємо як “віддавати”.
1. Пожертвуйте ваш час і зусилля.
За даними дослідження JFK, у 2014 році 23% українців займались волонтерською діяльністю. Це 8 мільйонів людей, які можуть гордо називати себе волонтерами.
Наприклад весняна одноденна всеукраїнська соціально-екологічна акція “Зробимо Україну чистою” щороку виводить сотні тисяч людей на прибирання зелених зон та місць громадського відпочинку.
Знайдіть організацію чи акцію близьку вам і запропонуйте кілька годин вашого часу. Допоможе в цьому нова платформа volonter.org, Вона створена за аналогом сайту volunteermatch.org, що діє як ефективний механізм для комунікації між волонтерськими групами та окремими благодійниками у США.
2. Позбавтесь зайвого.
Мій друг киянин у недавній розмові сказав: “Я кілька раз проробив вправу «скажи собі чесно, коли ти востаннє надягав цей светр» і навчився віддавати речі із гардеробу. Зараз в мене є рівно стільки скільки мені потрібно”.
Ви можете віддати зайвий одяг, іграшки, кухонні предмети і інше напряму людям, що потребують допомоги. А можете занести в Червоний Хрест чи інші заклади, які займаються сортуванням і подальшою передачою вживаних речей. Предмети, що вийшли з ужитку, стануть у пригоді вихованцям інтернатів, постояльцям будинків для людей похилого віку, переселенцям зі східних районів України та людям, які залишилися без даху над головою з тієї чи іншої причини. Газета «Велика епоха» нанесла на мапу список таких пунктів у Києві, який підготовлено сайтом «Добрі речі».
3. Віддайте частинку себе.
Звичайно ж мова не йде про те, щоб пожертвувати свою нирку на шкоду власному здоров’ю)) А от бути донором крові не тільки почесно, а й корисно для вашого організму. На сайті donor.ua ви завжди знайдете потреби реціпієнтів, адреси центрів прийому крові та правила підготовки. Всесвітній день донора щорічно проводиться 14 червня, ви можете спланувати свій благородний вчинок саме на цю дату.
Все ж в усі часи актуальними будуть фінансові внески, адже гроші це універсальний засіб обміну. Давайте дослідимо, що Біблія говорить про те, скільки слід жертвувати. За часів Старого Завіту прийнто було віддавати десятину, тобто 10% від заробітку людини. У Новому Завіті поняття десятини не відкидається але і не вимагається. Нас вчать давати відповідно до матеріального статку, який ми маємо. Ісус говорив: «Більше щастя — давати, а не брати» (Дії 20:35).
Нещодавно Україна зробила крок у цивілізований світ, дозволивши зменшувати податок на прибуток фізичної особи за рахунок благодійних пожертв в рамках 4% від щорічного офіційного доходу. Зверніть увагу, такі витрати згідно Податкового кодексу потрібно підтверджувати документами. 166.2.1. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
166.3.2. суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.
Останній пункт фактично говорить про те, що використання податкової знижки можливе лише для пожертв неприбутковим установам та організаціям внесеним до державного реєстру.
Як я вже згадував, справжнє щастя підтримувати проекти, в які віриш. Наприклад для мене є важливою сфера освіти. Я розумію, що освічена і прогресивна молодь має стати двигуном розвитку нашої країни. Саме тому роблю внески у:
Фонд Випускників України – платформа, де кожен український випускник зможе допомогти своїй школі, вузу чи підтримати освітні проекти.
Центр інноваційної освіти Про.Світ – середовище освітян і громадських активістів, які прагнуть всесторонньо розвивати українських вчителів.
Давайте ще поглянемо на декілька організацій та платформ, які заслуговують на вашу увагу та фінансовий внесок:
Українська Біржа Благодійності – велика кількість проектів від різноманітних благодійних фондів.
Спільнокошт – краудфандинг в Україні – суспільні, соціальні та освітні проекти. Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» – адресна допомга літнім людям, дітям-сиротам, хворим людям.
Таблеточки – міжнародний благодійний фонд, який захищає інтереси дітей із онкологічними захворюваннями в Україні