9 способів подбати про себе і свої фінанси в кризу

  1. Психічне здоров’я на першому місці.  Під час кризи нормально почувати сум, стрес, розгубленість, страх чи гнів. Розмова з людьми, яким ви довіряєте, може допомогти. Звертайтесь до своїх друзів, психолога та фінансового радника.
  2. Ведіть здоровий спосіб життя. Повноцінне здорове харчування, сон. Підтримуйте соціальні контакти з близькими та друзями.
  3. Уникайте тютюну, алкоголю чи інших наркотиків, щоб боротися зі своїми емоціями. Якщо ви відчуваєте сильний стрес, поговоріть із медичним працівником. Майте план, знайте, куди звертатися та як шукати допомоги для потреб фізичного та психічного здоров’я, якщо це потрібно.
  4. Читайте факти. Уникайте паніки. Зберіть інформацію, яка допоможе вам точно визначити свій ризик, щоб ви могли вжити розумних заходів обережності. Знайдіть достовірні джерела інформації, яким ви можете довіряти, такі як ВООЗ та державні установи охорони здоров’я.
  5. Менше часу на новини. Зменшіть занепокоєння та стрес, зменшивши час, який ви та ваша сім’я проводите за переглядом чи прослуховуванням тривожних новин.
  6. Спирайтеся на життєвий досвід, який вам допоміг впоратися з попередніми негараздами. Використовуйте набуті навички, щоб допомогти вам керувати своїми емоціями.
  7. Дотримуйтесь власних та сімейних ритуалів і розкладів, наскільки це можливо. Допомагайте створювати нові та здорові в нових умовах.
  8. Робота з дітьми. Діти можуть реагувати на стрес різними способами. В тому числі ставати більш тривожними, відстороненими, розлюченими або збудженими. Відповідайте на реакції вашої дитини підтримуючи її. Вислухайте занепокоєння та дайте додаткову любов та увагу.

Ці 8 порад перекладено із публікації з сайту фінансових планерів Edelman.

Сімейний Бюджет із сумом константує, що у 57% українців немає заощаджень навіть на 1 місяць життя згідно опитування Gradus у березні 2020 року. Хоча Резервний Фонд – пріоритетна ціль номер один для кожної родини.

В умовах фінансової кризи ми можемо тільки додати:

  1. Шукати можливості підробітку чи додаткового доходу.
  2. Користуватись соціальними чи грантовими програмами, якщо вони вам підходять
  3. Навчатися навичкам (часто онлайн), які допоможуть збільшити доходи у майбутньому.