В Україні інститути спільного інвестування у вигляді корпоративних інвестиційних фондів (КІФ) функціонують багато років. Вони мають широкий спектр можливостей для бізнесу і набувають все більшої популярності.
Загальна інформація про КІФи
КІФ (корпоративні інвестиційні фонди) створюються у формі акціонерного товариства. Активи фонду управляються компанією з управління активами та перебувають під повним юридичним контролем власника фонду, який має безумовне право визначати напрями інвестиційної діяльності та вирішувати питання стосовно розподілу доходу.
Головна перевага корпоративного фонду полягає у можливості абсолютно легально платити менше податків.
Податковий кодекс України передбачає, що будь-які доходи від діяльності ІСІ (інституту спільного інвестування) звільняються від оподаткування податком на прибуток. Більшість юридичних осіб на загальній системі оподаткування повинні оподатковувати свій прибуток за ставкою 18%, а прибуток ІСІ від оподаткування звільнений. Отже, якщо отримані доходи фонду залишаються в обороті і не виплачуються інвесторам, то ніяких податків сплачувати не потрібно. Оподаткуванню підлягає тільки виплата дивідендів. При цьому ставка податку буде суттєво нижчою.
Для пересічних інвесторів КІФи гарні тім, що можуть акумулювати гроші для спільного інвестування в різні дорогі активи, які б за інших обставин не були доступні інвесторам.
Про нашу роботу в напрямку КІФів
Ми запустили на каналі новий серіал «КІФ. Корпоративний інвестиційний фонд для приватних інвесторів» і активно наповнюємо його цікавими розмовами з керівниками бізнесів з різних сфер, в складі яких створені такі фонди. Дивіться. Навчайтеся. Інвестуйте. Ми працюємо для вас!
Що таке КІФ і чим він цікавий для приватного інвестора?
Перше відео із серії інтерв’ю – з Сергієм Позняком, засновником FGK Financial Group (в яку входять FinStream, компанії Cronvest и «Всеукраїнська асоціація автоломбардів і автолізингу VALTA»), впливовим експертом з питань інвестицій, фандрейзингу та безризикового розміщення коштів.
Перший в Україні КІФ в комерційній нерухомості. Наш гість – Абдурахман Шайхалов, ідейний натхненник і старший партнер проекту, підприємець з 25-річним досвідом, власник групи компаній “Step by Step”. Розповідає про можливості для пайових інвесторів, прибутковість, ризики, як взяти участь в подібних проектах.
Advance Finance Alliance (AFA) понад 12 років працює в сфері Р2Р кредитування. СЕО компанії Наталія Коновал розповідає про пасивний дохід для інвесторів, фінансування МСБ, девелоперські та інші цікаві проекти.
Дмитро Білецький – інвестор, підприємець, власник мережі ресторанів «Суши Мастер» в Дніпрі, стратегічний партнер холдингу Х100 по взаємодії з інвесторами. В розмові з Любомиром Дмитро розкриває цікаві деталі побудови системи управління мережею ресторанів, ділиться досвідом багаточисельних інвестицій, оцінює перспективи розвитку фудтеху в Україні.
Куди крокує “Інвест Стандарт”: які розвиває напрями, пропонує нові інструменти інвесторам, бачить перспективні можливості? В рубриці “КІФ” маємо нове інтерв’ю від досвідчених гравців ринку.
Далі буде! Слідкуйте за анонсами!