Декларація про доходи 2016: 5 фактів + дедлайн 3 травня!

Декларація про доходи
Декларація про доходи

Податкова декларація про доходи 2016: 5 фактів, бланк,  рекомендації та дуже корисна для вас інформація!

Цього року я вперше за 8 років подав декларацію про доходи електронно, а не рекомендованим листом. А також навчивсь отримувати офіційні дані про всі мої доходи фізичної особи онлайн, включаючи наявність боргів перед бюджетом.

декларація про доходи підпис

1. Декларація про доходи 2016: хто??? і який крайній строк?

Як і раніше якщо ви отримуєте виплати від іноземців як фізична особа (не плутати з ФОП!) на будь-яку картку, неважливо Payoneer чи Приватбанк, є зобовязання до 3 травня 2017 подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2016 рік! Також декларують інвестиційні доходи, арендні і т.д.

Строк сплати задекларованого податку – до 1 серпня.

2. Декларація про доходи 2016: яка є відповідальність за неподання і несплату податків?

Коротка відповідь – це більше ваш моральний обовязок заплатити податок.

У ДФС немає інструментів дізнатись про операції по вашим картковим рахункам. Чи проконтролювати за які такі задекларовані гроші ви придбали машину. Однак наукова відповідь звичайно ж інакша:

Адміністративна

Є адмін штраф власне за неподачу декларації у сумі 510 грн. Цитую щодо інших штрафів:

Коли під час документальної перевірки виявлено, що ПДФО нараховано й перераховано до бюджету не в повному обсязі або несвоєчасно, то податковий агент несе відповідальність згідно з п. 127.1 ПКУ. У наведеному пункті передбачено, що ненарахування, неутримання та (або) несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків тягнуть за собою накладення штрафу розміром 25 % суми ПДФО, що підлягає нарахуванню та (або) сплаті до бюджету. Але штраф може бути й більшим, якщо ті самі дії вчинено протягом 1095 днів:

– повторно (розмір штрафу – 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та (або) сплаті до бюджету);

Кримінальна

Стартує від 800 000 грн несплаченого податку (тобто десь від 4 млн грн доходу у 2017 році), тому вони наврядчи це актуально читачам цієї статті.

Сорі, я те те що я не недооцінюю ваш потенціал, просто у такому випадку ви й самі все знаєте від свого адвоката.

3. Декларація про доходи 2016: бланк, інструкція та алгоритм підготовки.

  • Декларація про майновий стан та доходи – СКАЧАТИ БЛАНК
  • На сайті Ліги є досить детальний аналіз порядку складання податкової декларації про майновий стан та доходи, але там платний доступ. Також тут я виклав детальну інструкцію від МінФіну, але нормальна людина наврядчи зрозуміє що там написано((
  • Але є і гарні новини – декларацію можна заповнити і підписати онлайн у електронному кабінеті платника податків! “Га, шо”, дивіться 5 хв відео на каналі Сімейний Бюджет!

4. Декларація про доходи 2016: що змінилося порівняно із 2015?

  • МінФін підкорегував бланк декларації про доходи і зменшив кількість додатків, їх тепер всього 2. Зник доречі додаток, це потрібно було детально всі іноземні доходи вказати по сумам і датам. Тому якщо у вас тільки іноземні доходи – додатків ви не заповнюєте.
  • У 2017 НБУ офіційно довзолив мати іноземні рахунки в банках і отримувати туди виплати. Тобто тепер не виникне “немножко дибільная” ситуація, коли ви(я) декларуєте іноземні доходи, але мовчите куди ви саме їх отримували 😉 Але як воно діє щодо 2016 поки неясно, мабуть все таки мовчите.

5. Декларація про доходи 2016: рекомендації і поради.

У тому ж електронному кабінеті платника податків я замовив довідку з ДФС про всі мої офіційні доходи (дивіденди, депозити, 40 грн від Центру крові і т.д). Дуже рекомендую і вам це зробити, бо я в себе наприклад знайшов додаткове благо на 156 гривень, про яке ніколи і не знав. А потім дані камеральної перевірки не співпали б з моєю декларацією, і ось тобі підстава для додаткових запитів. Ось тут я виклав детальну інструкцію з картинками від ДФС (дякую Запоріжжя!) як це зробити.

Тримайте комунікацію із ДФС виключно в рамках закону. Якщо вам дзвонять із вимогами щодо документів, просіть обовязково надіслати письмовий запит, і далі вже дивіться на його обгрунтованість.  Як і в які строки можуть проводитись перевірки зараз чітко виписано.

Також, вже із практичного досвіду друзів, якщо ви подаєтесь на податкову знижку (відсотки по іпотеці і т.д), то резонно документи для підтвердження витрат одразу подавати із декларацією, бо їх все одно попросять. Я доречі бува зрадів, що отримую податкову знижку на річні відрахування до НПФ, але потім виявилось що для ФОПів і це не діє, потрібно тільки дохід у вигляді заробітної плати((

Куди звертатись із специфічним питанням і як у всьому цьому розібратися?

Точно не до мене)) Мені вистачило 2 тижні на свою декларацію. Не надаю податкові консультації, навіть за гроші.

Є професіонали з Агенції податкового декларування, які вже написали багато відповідей і зробили цілий сайт виключно по цій темі.  Також можна потрапити на одну із гарячих ліній ДФС чи почитати їх інформаційно-довідковий ресурс

Насамкінець.

Пора українцям вчитися добровільно платити податки. Це правильно, це дитсадки, чесні поліцейські і можливо навіть судді…

Тим більше що скоро Кабмін простимулює.